blank

Rise of the Tomb Raider Boyutu Belli Oldu

Square Enix tarafından geliştirilen ve kısa bir süre sonra Xbox platformu için ve 2016 yılında da diğer platformlar için piyasaya sürülecek olan Rise of the Tomb Raider’ın boyutu ortaya çıktı.

Xbox Mağazası üzerinden ortaya çıkan oyunun boyutu görenleri oldukça şaşırttı. Yapım sadece 20,47 GB‘lık bir boyuta sahip, aynı zamanda bu boyut yapımın Xbox 360 versiyonundan sadece 6 GB daha büyük olmuş durumda.

tombraider_xboxstore

Aslına bakarsak bu durumun nedeni gayet açık, yapım bildiğiniz gibi Xbox One’ın yanında Xbox 360 platformu için de geliştirilmekte ve bu nedenle görsel anlamda günümüz oyunlarından belli bir nebze geride kalıyor. 2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider oyununun sadece rötuşlanmış hali gibi görünen yapım, umut ediyoruz ki oynanış konusunda bizleri tatmin edecektir. Ayrıca yapımda herhangi bir çevrimiçi özelliğinde bulunamayacağını bir defa daha hatırlatmakta fayda var.

Rise of the Tomb Raider?ın çıkış tarihi, Xbox One ve Xbox 360 için 13 Kasım olarak belirlendi. Yapımı PC ve PS4?de oynamak isteyen oyuncuların ise maalesef 2016 yılını beklemeleri gerekiyor