blank

Rise of the Tomb Raider Performans Testi Şok Etti

Performans testleriyle ünlü “DigitalFoundry” geçtiğimiz gün yayınladığı Rise of the Tomb Raider videosuyla oyun dünyasında şok etkisi yarattı.

Square Enix tarafından geliştirilen ve bir süreliğine Xbox platformuna özel kalacak oyun, bildiğiniz gibi yenilenmiş Tomb Raider serisinin de ikinci oyunu olarak geliştiriliyor. Zaten bir süreliğine Xbox’a özel olacak olmasıyla oldukça büyük eleştiriler toplayan geliştirici firma, yeni bir eleştiri yağmuru ile karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Çünkü yapım Xbox One platformunda 1080p/30fps değerinde çalışıyor…

Tek bir platforma özel olarak geliştirilmekte olan ve görsel anlamda da çok ileri bir seviyede bulunmayan bir yapımın Xbox One platformunda 30fps değerinde çalışacak olması ciddi anlamda kafaları karıştırdı. Zaten rakibi PS4’den güçsüz kaldığı uzun bir süredir ortada olan konsol, Rise of the Tomb Raider ile kullanıcılarını bir defa daha mağdur edecek gibi görünüyor. Ayrıca yapımın çözünürlüğünün de tam olarak 1080p olmadığını belirten video, çeşitli grafik özelliklerinin de oldukça kısıldığını belirtiyor. Tüm bunlara rağmen ise yapımın bazı sahnelerinde performans kaybı yaşanıyor… Yayınlanan bu performans testi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Square Enix bu sene oyunları konusunda oldukça başarısız bir yol izliyor, umut ediyoruz ki firma kısa sürede kendini toparlayacak ve tekrardan sağlıklı kararlar almaya başlayacaktır.

Rise of the Tomb Raider?ın çıkış tarihi, Xbox One ve Xbox 360 için 13 Kasım olarak belirlendi. Yapımı PC ve PS4?de oynamak isteyen oyuncuların ise maalesef 2016 yılını beklemeleri gerekiyor