blank

RollerCoaster Tycoon World Geliyor

Efsane serinin son oyunu RollerCoaster Tycoon World Geliyor.

Çocukluğumuzun vazgeçilmez lunapark oyunu, başından kalkmayıp rekorlar kırmaya çalıştığımız, ziyaretçilerin kusmasını bile yakınlaştırıp izlediğimiz, maskotları takip ettiğimiz. Hep en iyi oyuncağı kendimiz yapmaya çalıştığımız hiç unutulmayan hem nostalji olmuş hemde hala oynanan RollerCoaster Tycoon World isimli yeni oyunu ile erken erişim yoluyla geliyor. Hayranlarının tüm sevdiği özelliklerin yanı sıra daha modern ve gelecek nesil bir simülasyon yapmaya çalışan yapımcı ekip, oyuna ilginç bir özellik daha getirmişler.

Bu yeni RollerCoaster Tycoon World özelliği ise şu, oyuna bir editör eklenmiş ve bu editörün ismi “Coaster Builder”. Peki nedir bu Coaster Builder diyecek olursanız, oyundaki eliniz ayağınız diyebiliriz. Bunun sayesinde oyuna eklenmek istenen her şey internet ortamında bulunabilecek ve Steam Workshop’tam oyuna aktarılabilecek. Oyun için sosyal iletişimi de güçlendirmeye çalışan yapımcılar oyun içerisinde yaptığınız her şeyi sosyal medya da paylaşma imkanının yanı sıra arkadaşlarınız ile iletişim için onların oyunlarına dahil olarak, yani onların parklarını ziyaret etmenize olanak sağlıyor ve oyun içi mesajlaşmaları da aktif ediyor. Böylece arkadaşınız ile kafa kafaya verip kendi lunaparklarınızı  da yapabileceksiniz.

Oyunda lunapark temaları bulunacak, bu temalar sizlere ziyaretçileriniz için bir yol gösterecek ve bu temaya uygun parklar yapacaksınız. Oyun içindeki her bir cismi kontrol ederek istediğin açıyla haritada istediğin yere yerleştirme imkanı sunan yapımcılar bu yeniliği daha kolay kullanabilmesi için ayrıca ?kımıldat? ve ?fırça? yerleştirme fonksiyonlarını da sunmuşlar. RollerCoaster Tycoon oyun içi içeriği de çok fazla artırmış durumda ve buda çok harika görünüyor.

RollerCoaster Tycoon World çıkış tarihi ise 30 Mart 2016 olarak kesinleşmiş durumda. Yani bir kaç gün sonra bizlerle.

RollerCoaster Tycoon World