blank

Rome Total War iPad Duyuruldu

Rome Total War iPad Duyuruldu

Creative Assembly tarafından geliştirilen oyun Feral Interactive tarafından Rome Total War iPad olarak duyuruldu.

Oyunun tüm tecrübesini yaşayabileceğimiz bir versiyon olarak yapımcılar tanıtıyorlar. Yani bilgisayardan çok büyük farkları olmayacak aynı tecrübeyi ve heyecanı iPad’ler üzerinden de yaşayacağımızı söylüyorlar.

Bildiğiniz üzere Rome Total War strateji oyunları arasında en çok rağbet gören ve en çok beğenilen oyunlardan birisi. Ayrıca çıktığı günden bu yana yıllardır müthiş bir oyuncu kitlesine sahip. Üstüne birde artık bu kitle iPad’lerinden oyunu oynayabilecekler. Rome Total War tüm Roma tarihini bizlere yaşatan ender oyunlardan bir tanesi. Erken Roma İmparatorluğundan Roma Cumhuriyeti dönemi boyunca müthiş savaşları görebileceğimiz, büyük komutanları yönetebileceğimiz efsane bir gerçek zamanlı strateji oyunu. Tabi bunların dışında diplomasi, sabotaj ve hile ile zafere giden yolda bir ülkenin yapabileceği her şey bizim ellerimizde. Rome Total War iPad

 

Yapımcılar PC versiyonu üzerindeki fare ve klavye kontrolünü iPad’lere uyarlayabilmek için çok uğraşmışlar ve bunu tam anlamıyla başarmışlar diyebiliriz. Müthiş bir sezgisel dokunmatik arayüz ekranına sahip olan Rome Total War iPad için yüksek çözünürlüklü Retina ekranlarından da yararlanabilmek için grafiklerde yükseltilmiş.

Rome Total War iPad için ayrıca gelecek olan yeni genişleme paketleri de bu duyuru ile birlikte yapıldı. “Rome Total War – Barbarian Invasion” ve “Rome Total War – Alexander” ek paketleri ile de gelecekte oyun desteklenmeye devam edecek. Rome Total War iPad için yeni içeriklerde sürekli oyuna eklenecek.

Oyun ilk jenerasyon iPad Air, iPad Mini 2 ve daha üst modellerin tümünde oynanabilir bir halde olacak. Yapımcılar bu duyuru ile birlikte oyunun çıkış tarihi hakkında bir şey söylemediler. Çok yakında ibaresinden başka çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi şuan için mevcut değil. Rome Total War iPad videosu da bu duyuru ile birlikte yayınlandı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Rome Total War iPad Duyuru Videosu