blank

Şampiyonada Gragas Şoku

League of Legends Dünya Şampiyonasını tam güç devam ederken beklenmeyen bir haber şampiyonaya devam eden takımların taktiklerini baştan oluşturmalarına sebep olacak.

Şampiyonada çeyrek finallerin ilk gününde Origen ile Flash Wolves arasında geçen maçta hatırlayacağınız gibi Gragas’ın Q yeteneğinde olan bir bug yüzünden oyun tekrarı yapılmıştı. Bundan sonra bu bugı çözmek elinden geleni yapan Riot, bugün yaptığı bir açıklama ile turnuvanın geri kalanına damga vurdu. Şu an için Gragas’da olan bugı düzeltemeyeceklerini açıklayan Riot, turnuvanın geri kalanında Gragas’ın kapalı olacağını söyledi. Bilindiği üzere turnuvanın en önemli şampiyonlarından olan Gragas, neredeyse her takım tarafından oynanıyordu. Gragas’ın kapanması ile geri kalan ormancıları çok daha önem kazanacağı turnuvada, geri kalan takımlar neredeyse tüm ban-pick seçimlerini tekrar düzenlemek zorunda kalabilirler.

Ayrıca Gragas’ın yanında aynı hatanın Lux ve Ziggs’te de meynada geldiği, bu yüzdende bu 2 şampiyonunda turnuva boyunca kapalı kalacağı açıklandı.