blank

Shadwen Oyunu Çıkış Tarihi ve Fragman

Shadwen Oyunu Çıkış Tarihi ve Fragman

Trine serisinin yapımcıları Frozenbyte tarafından geliştirilen yeni oyun Shadwen yeni bir tanıtım videosu ile çıkış tarihini de açıkladı. Frozonbyte firmasının gizlilik üzerine yaptığı yeni aksiyon oyunu Shadwen için olay tamamen gizlenmek diyebiliriz. Yani oyundaki tek amacımız tespit edilmemek. Eğer tespit edilirseniz oyun bitti demektir. Oyun içerisinde zamanı geri alma gibi bir sistem yüklenmiş ve oyunda bazen yanlış hamleler yaptığınız bunu geri alabileceksiniz.

Shadwen Hikayesi

Oyunun kısaca hikayesine bakacak olursanız Shadwen kralı öldürmeyi görev edinmiş bir suikastçı. Karakterimizin yanında birde yetim bir kız çocuğu var ve onunda ismi Lily. Küçük kızımız bizi bu tehlikeli yolda takip ediyor. Ancak tehlikeli gardiyanlar ile karşılaştığımızda gizli bir şekilde Lily’nin gözü önünde öldürmeyi de ihmal etmiyoruz. Ancak şöyle bir durumda var ki her öldürmeye teşebbüs ettiğimizde Lily’nin güvenine ihanet ediyoruz. Böylelikle oyundaki opsiyonlarımız da iyice artmış oluyor ki öldürmek veya öldürmemek bizim elimize geçmiş oluyor.

Shadwen Oyununun Özellikleri

  • Serbest bir dolaşım bizlere sunulmuş durumda. Bir Orta Çağ şehrinde istediğimiz gibi dolaşabiliyoruz ki bunun bize çok büyük bir yararı olacak oyunda istediğimiz gibi gizlenecek bir çok yer keşfedebileceğiz.
  • Gizli kalmak oyunun en önemli özelliği. Bu yüzden yapacağımız suikastleri iyi seçmeliyiz, herhangi bir şekilde birileri tarafından görünürsek oyun bitiyor. Bu yüzden şüpheli bir durum oluşturmak ve ses çıkarmak muhafızların dikkatini çektiği için bunu kendi yararımıza çevirmemiz gerekiyor.
  •  Zamanı geri alma gibi bir özellik var oyundaki bazen yanlış yaptığımız hamleleri düzeltebilmenin tek yolu bu.
  • Fizik özelliklerimizi ve fiziği iyi kullanmalıyız. Şöyle diyelim yani serbestçe etrafa takılabilen bir halatımız var ki bunu çatılara kullanarak avantajlar elde etmeliyiz. Ayrıca nesneleri devirerek gardiyanları kandırmaktan da geri kalmamalıyız.
  • Oyun içerisinde bir çok tuzak seçeneği olacak bunlardan bazıları zehir tuzakları, kapanlar vs. gibi bunları gardiyanlara karşı cezbedici hale getirmeliyiz.
  • Lily korumak ve onun için güvenli bir şekilde geçiş yolu oluşturmak bizim en asli görevimiz. Bunun için hamlelerimizi çok dikkatli atmalıyız.

Shadwen Ekran Görüntüleri

Frozenbyte bu oyunda da diğer oyunları gibi mükemmel bir sanat ortaya koymuş diyebiliriz. Çizimler ve atmosfer yine muhteşem gözüküyor. Bizlere sabırlı olmamızı ve doğru hamleler yapmaya odaklanmamızı sağlayacak. Oyunun bütün atmosferi öldüreceğiniz düşmanlarınızın bile sizi tespit etmemesi üzerine oturtulmuş. Görünen o ki bazen zor anlar yaşayabileceğiz. Trine serisinin yapımcılarından beklediğimiz üzere Shadwen oyunu kendine has bir yapısını geçmiş oyunlarında olduğu gibi yine ortaya koymuş.

Shadwen çıkış tarihi Mayıs 2016 olarak açıklanmış durumda ancak tam günü belli değil. Gelecek günlerde yeni haberler geldiğinde sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Shadwen oyunu platform olarak sadece PC ve PS4 için geliyor.

Shadwen Yeni Fragman