blank

Shenmue 3 PS4 Sürümü 30 fps Olabilir

YS Net tarafından inanılmaz başarılı bir KickStarter projesinin ardından geliştirilme aşaması hızla devam eden Shenmue III’den yeni bir haber geldi.

Aslına bakarsak bu haber daha çok yapımı PS4 platformunda bekleyen kullanıcıları ilgilendiriyor. Geliştirici ekibin başındaki Yu Suzuki bugün yaptığı açıklamada; “Şuan için 30 fps hakkında düşünüyorum, 60 fps zorlu olabilir ama henüz emin değilim.” 

Ayrıca yapımın Unreal Engine 4 ile geliştirildiğini de belirtmekte fayda var. Suzuki yapımda yapmak istediklerini Unreal Engine 4 ile çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebildiğini ve bu şekilde devam edeceğini de dile getirdi.

Lakin burada kafalara takılan en önemli konu; oldukça yüksek görsel kaliteye sahip yapımlar dahi PS4 platformunda 60 fps değerinde çalışabiliyorken, Shenmue 3 nasıl bu değeri sağlayamaz? Bize göre artık firmalar (en azından bir çoğu) optimizasyon ile uğraşmamak adına 30 fps değerini tercih ediyor… gerçekten üzücü bir durum.

PC ve PS4 platformları için geliştirilen Shenmue III’ün çıkış tarihi şuan için belli değil. Fakat yapım en erken ihtimalle 2016 yılının sonu ya da 2017 yılında bekleniyor.