blank

Silent Hills Geri Geliyor Olabilir Mi ?

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain piyasaya sürüldükten sonra ortaya çıkan bir söylenti oyuncuların kafasını ciddi anlamda karıştırmayı başarmıştı. Söylentiye göre “ingsoc.org” isimli siteden yapımın devamıyla ilgili önemli bir açıklama yapılacaktı. Lakin durumlar pekte bu şekilde gelişmedi ve site yalan bir haber ile oyun dünyasını katıp karıştırmış oldu.

Site üzerinden tamamlana geri sayımın ardından, bizleri bir grup oyuncunun bir araya gelmesiyle oluşan YouTube kanalının hazırlamış olduğu bir videoya yönlendiriyordu. Daha sonrasında siteye ve bu kanala gelen şikayetlerin ardından ise bu link siteden kaldırıldı ve yerini change.org‘da bulunan Silent Hills imza kampanyası aldı. Fakat her şey bu kadar da basit değildi, aynı zamanda bazı kullanıcılar tarafından sitede bulunan gizli mesajlar ve MGS V’de kontrol ettiğimiz Big Boss karakteri görseli ve mors alfabesiyle sunulan sesli mesaj halen kafaları karıştırmaya devam etmekteydi.

BlackHound

Daha sonrasında biraz araştırmayla ortaya çıkan bir Twitter sayfası, aslında burada bulunan geri sayımın “Black Hound” isimli bir oyuna ait olduğu ortaya çıkarttı. İşte buradan sonra olaylar iyice karmaşık bir hale geldi… Black Hound isimli bu yapımı geliştiren ekibin kendisine verdiği isim; “KojimaLives” olmuş durumda. Black Hound’un Hideo Kojima ile hiç bir alakası olmadığı belirten firma, yapımın Silent Hills benzeri bir korku – gerilim oyunu olacağını da açıkladı.

Buraya kadar her şey olağan görünüyor ama konuyla ilgili Hideo Kojima ve Konami hiç bir şekilde açıklamada bulunmuş değil. Birileri Kojima adını kullanırken ve Konami’nin geliştirdiği bir oyunmuşçasına başka bir oyunu tanıtırken, bu isimler bu kadar sessiz kalmaz diye düşünüyoruz. Ayrıca kısa bir süre önce Silent Hills yapımına Kojima ile birlikte çalışan ve daha sonra projenin iptaliyle yıkılan ünlü yönetmen Del Toro’nun da yaptığı açıklamayı düşünürsek, işler iyice karmaşık bir hal alıyor.

Şuan için hiç bir taraftan resmi bir açıklama gelmiş değil ve oyuncular halen bu konuyu araştırmaya devam ediyor fakat Kojima’nın ne kadar başarılı bir şekilde sır saklayabildiğini artık hepimiz biliyoruz. İlerleyen günlerde bu konu hakkında bazı şeylerin ortaya çıkmasını umutla bekliyor olacağız. Belki de Silent Hills projesi hiç iptal edilmemiştir… Konuyla ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.