blank

Skyrim ve Fallout 4’e Mod Desteği Geliyor

Skyrim ve Fallout 4’e Mod Desteği Geliyor

 

Bethesda SoftWork tarafından geliştirilen ve yayınlanan sevilen rol yapma serileri Skyrim ve Fallout 4’e mod desteği yanında 4K grafik kalitesi ile birlikte sonunda Playstation 4 için de geliyor. Daha önceden Sony ile anlaşamayan ve bu yüzden mod desteğinin gelemeyeceğini belirten Bethesda, sonunda mod desteğinin geleceğini belirterek Sony ile anlaştıklarını gösterdiler.

Playstation 4 Pro desteği de sunacak olan Fallout 4 ve Skyrim, 4K grafik desteği ile de ayrı bir harika olmuş. Daha önce Sony’nin bazı politikaları yüzünden getiremediği mod desteğini bizlere 4K desteğini de yanında sunarak çifte sürpriz yapan Bethesda, oyunlarını için en iyi deneyimleri sunmak için elinden geleni yapıyor. 28 Ekim tarihinde Playstation 4 Pro çıkışıyla birlikte bu özellikleri sunacak olan oyunlar, her zamankinden çok daha iyi duruyor.

Skyrim ve Fallout 4'e Mod Desteği Geliyor

İlk olarak Skyrim’e gelecek olan mod desteği ile birlikte istediğiniz modu kurabilecek, oyun geliştirme kiti ile birlikte de kendinize yeni modlar yapabileceksiniz. Playstation 4 dışındaki modları kullanmanın mümkün olmadığı yeni sistemle birlikte modları Playstation 4 üzerinde konsola özel üretmeniz gerekecek. Bethesda.net üzerinden oluşturacağınız hesap ile modlara erişim sağlayabileceksiniz. Playstation 4 üzerine mod desteği gelmesinde büyük pay sahibi olan destekçilerine teşekkür eden Bethesda heyecanlı olduklarını belirtti ve modların oyunları için 10 yıldır önemli bir yer kapladığını da belirttiler.

Skyrim üzerindeki işlemlerini bitirdikten sonra Fallout 4 içinde aynı işlemleri başlatacaklarını belirten yapımcı şirket, Skyrim ve Fallout 4’e mod desteği sağlamasında Sony’e de ayrıca teşekkür ediyorlar. 4 yeni güncellemenin geleceğini belirten Bethesda, bu güncellemelerle de gelişmiş aydınlatma ve grafik özelliklerini oyuna ekleyeceklerini söyledi.

28 Ekim tarihinde Playstation 4 Pro yayınlamasıyla birlikte Skyrim’in de 4K kalitesindeki grafikleri ve yeni mod desteği çıkışını gerçekleştirecek.