blank

SOMA Korku Oyunu Oynanış Videosu ve Çıkış Tarihi

Amnesia: The Dark Descent oyununun yapımcıları tarafından geliştirilen yeni bir korku oyunu olan SOMA uzun bir süredir geliştirilme aşamasında.

Son günlerde firma tarafında bir hareketlenme belirdi. Korku oyunu SOMA için yeni videolar gelmeye başladı. Ayrıca Frictional Games oyunlarını Playstation 4 için de duyurdu. Tabi ki bilgisayar oyuncuları için sıkıntı yok dijital versiyonu PC’lere de gelecek. Muhtemelen SOMA ile ilgili en detaylı bilgileri E3 fuarından alacağız fakat, şimdilik yapımcılar fuarın açılımına kadar oyuncuları ısındırıyor gibi gözüküyor. SOMA farklı bir evren ve hikaye ile geliştiriliyor. Yapımcılar oyun hakkında “hayal dahi edilemezden sadece kaçabilirsiniz” şeklinde bahsediyor. Amnesia’da olduğu gibi silah ve benzeri hiç bir aleti taşıyamayacağımız oyunda tek yapabileceğimiz şey kaçmak ve saklanmak olacak. Yapımcılar bu türü çok iyi yapıyorlar ve bu oyunları da muhtemelen en iyi korku oyunları arasında yer alacak. Oyun sonuçta bir bilim kurgu korku oyunu ve hikayesi açısından çok fazla detay yok. Ama oyunun deniz altında geçeceğini biliyoruz.

SOMA Korku Oyunu Çıkış Tarihi ise 22 Eylül 2015 olarak verilmiş durumda. Bu verilen tarih PS4 için gözüküyor şimdilik fakat çok büyük bir ihtimalle PC için de çıkış tarihi aynı olacaktır.

SOMA Korku Oyunu Oynanış Videosu