blank

Sony Until Dawn Twitch Problemini Çözecek

Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız gibi Until Dawn’ın Twitch üzerinden yapılan yayınlarında Sony enteresan bir engelleme politikası uyguluyordu.

Yakalama kartlarıyla yapılan yayınların arşivlenmesinde herhangi bir problem olmazken, PS4’ün “Paylaşma” özelliği kullanılarak yapılan yayınlar maalesef Twitch üzerinden arşivlenemiyordu. Bu durumda pek çok Twitch kullanıcısının arşivlemek amacıyla videolarına ulaşmasını oldukça etkilemişti. Ardından Twitch’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte, firmanın bu konuyu Sony’e ilettiğini ve kısa sürede bir çözüm bulunacağını öğrenmiştik. Bugün ise Sony bu konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Yaşanan bu durumdan dolayı ortaya çıkan paylaşım problemlerinden dolayı kullanıcılarından özür dileyen Sony, problemin en kısa sürede ortadan kaldırılacağını ve konuyla ilgili çalışmaların başladığını bildirdi. Ayrıca firma, hali hazırda gerçekleştirilmiş olan yayınları da arşivlere eklemeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi. 

Problemin ardından Sony oldukça hızlı bir şekilde duruma çözüm getirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde çözülmesi beklenen problemle birlikte PS4 üzerinden yapılan Until Dawn yayınlarının problemi de ortadan kalkmış olacak.

Until Dawn, PS4 platformuna özel olarak piyasaya sürülmüş durumda.