blank

Star Wars Battlefront Ne Kadar Sattı ?

Yapımcılığını hep rekor kıran rakamlara ulaşan oyunların yapımcılığını üstlenen DICE ve EA bu oyunu ile de listeleri alt üst etmeyi başardı.

Bu yıl sonu itibari ile vizyona giren filmi ve yılların beklentisinin karşılığını almak isteyen milyonlarca hayranı olan ve bütün dünya tarafından bilinen Star Wars yeni oyunu ile milyonlara ulaştı.  Kasım ayı itibari ile 6 milyon dijital kopya satan Star Wars Battlefront oyunu bu rakamı Aralık ayı itibari ile de korudu ve bir 6 milyon kopyada aralık ayında sattı. Ülkemizdeki fiyatı 150 ile 220 TL arasında değişiklik gösteren oyunun toplamda yaptığı dijital kopya satış rakamı 13 milyon.

 Bu istatistiklerin artacağı aşikar fakat 13 milyon oyuncunun bu oyunu satın alıp oynaması ve hakkında yapılan tüm yorumlara göz atacak olursanız oyunun bu rakamları hak ettiği açık bir şekilde görülmektedir. Evet oyun bazen tek düzeye sarsa da yinede Star Wars dünyası için yapılan en iyi oyunlardan birisi elbetteki DICE ve EA ortaklığı ile yapılan Star Wars Battlefront oluyor.

Oyunun çıkmadan önce ön siparişleri ve çıktığı günden bu güne kadar satılan dijital kopyaya bakılacak olursa yapımcıların toplamda 660 Milyon Dolar elde ettiklerini de sizlere bildirmiş olalım. Ayrıca yapılan satışların büyük bir bölümünü de Star Wars The Force Awakens filminden önce yapıldığı da özellikle vurgulanıyor. Neyse sizlere bu istatistik bilgilerini ve ağızların suların aktığı kazanç bilgilerini de verdikten sonra oyunu oynamaya geri dönüyoruz….