Star Wars Battlefront PS4 Performans Testi

Bugün itibariyle PC, PS4 ve Xbox One platformları için açık beta testleri başlayan Star Wars: Battlefront’un PS4’de oyunculara sunduğu fps değeri analiz edildi.

DigitalFoundry isimli ünlü performans analiz ekibi, elbette Star Wars: Battlefront için de yeni bir analiz videosu hazırladı. Öncelikle hatırlarsanız yapımın E3 2015’de gösterilen oynanış videosu da PS4 versiyonundan yapılmış ve daha sonrasında çıkan analiz videolarıyla birlikte, fps değerinin 35 – 50 arasında seyrettiği görülmüştü. 900p ve 60 fps değeriyle PS4 için çıkışını gerçekleştirecek olan yapım için DICE, oldukça ağır bir şekilde çalışmış gibi görünüyor.

E3 2015’de gösterilen oynanış videosundan çok daha büyük bir başarı sağlayan beta versiyonu, PS4 sahiplerine 55 – 60 arası bir fps değeri sunuyor. Genel olarak 60 fps’de stabil bir şekilde çalışan yapım, bazı efektler devreye girdiğinde 55 civarı fps değerlerine düşüyor fakat elbette ki bu durum oyunculara herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yapım için DigitalFoundry tarafından yayınlanan bu analiz videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Star Wars Battlefront PS4 Performans Testi

Star Wars: Battlefront?un çıkış tarihi, PC, PS4 ve Xbox One platformları için 20 Kasım olarak belirlendi.