blank

State of Decay 2 Çıkış Tarihi – E3 2016

State of Decay 2 Çıkış Tarihi – E3 2016

State of Decay zombi temalı hayatta kalma oyunu sevenler için ilgi çekici bir oyun olmuştu fakat ortalamanın da üzerine pek çıkamamıştı. Ancak yapımcılar devam oyununu duyurmaktan gurur duyuyorlar.

State of Decay 2 çıkış tarihi ile birlikte E3 2016 konferansları sırasında duyuruldu. Microsoft konferansında duyurusu yapılan ve videosu paylaşılan oyunun yapımcısı yine Undead Labs. Yeni oyun yine TPS kamera açısı ile birlikte geliyor. Bu kez daha gelişmiş bir şekilde oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni bir zombi temalı multiplayer oyunu arayanlar için gelecek yıl istenen bir oyun olacaktır kesinlikle.

Oyuncuların kesinlikle bu kez birlikte çalışmaları zorun olan bir oyun geliyor. Yalnız başına kimsenin hayatta kalamayacağı bir zombi oyunu olacağını söyleyen yapımcılar yeni oyuna bir çok yenilikte getirdiklerini vurguladılar. Kalıcı bir topluluk oluşturmamız gereken oyunda seçimlerimiz bütün hikayeyi de etkileyecek. RPG öğelerinin de olduğu oyunda rol yapmaya bağlı bir ilerleme sistemi var olacak. Yeni bir base kurma sistemi ve kendi topluluğunuzu oluşturma gibi yeni sistemlerde oyuna eklenmiş olacak. Bu kez State of Decay 2 kesinlikle ilk oyununa nazaran çok daha güçlü ve sağlam adımlar ile geliyor. 4 kişiye kadar Co-Op multiplayer oynanabilecek bir sistemde oyunda yer alacak.


State of Decay 2 Ekran Görüntüleri


Grafiksel anlamda çok büyük gelişim ve değişim gösteren bir oyun olacak olan State of Decay 2 için ekran görüntüleri de paylaşıldı. Paylaşılan bu ekran görüntüleri ve videoya bakacak olursak zaten oyunun grafik anlamında ne denli bir değişime uğradığını anlamış oluruz. İlk oyuna nazaran çok daha fazla bir oynanış süresi sunacağı da kesin. Ayrıca oyun Xbox One ve PC için geliştiriliyor. Yeni sistemler, eşyalar ve daha bir çok yenilik ile birlikte State of Decay 2 zombi oyunları arasında kesinlikle oynanması gereken oyun olarak yerini sağlamlaştırdı. Etkinlikte oyun ile ilgili bilgiler doğrultusunda oyunun haritası çok geniş olacak.

State of Decay 2 çıkış tarihi ise 2017 olarak verildi fakat kesin bir tarih söylenmedi. Oyun PC ve Xbox One içi geliştirildiğini tekrardan hatırlatalım. Malesef Playstation 4 sahipleri bu oyunu konsollarında oynayamayacaklar. Ayrıca Windows 10’a özel olarakta geliştirildiği tanıtım sırasında özellikle vurgulandı. Yayımlanan duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

State of Decay 2 Duyuru Videosu