blank

Steam Platformuna Yenilikler Geliyor

Steam Platformuna Yenilikler Geliyor

 

Valve tarafından kurulan ve oyuncuların gönlünde ayrı bir yeri olan bilgisayar oyun platformu Steam, yeni özelliklere bir türlü doymuyor. Geçtiğimiz haftalarda Steam’in bazı özelliklerini değiştiren ve daha kullanıcı dostu olması için çabalayan Valve, şimdi de ana sayfasına dikkat kesilmiş durumda.

Steam

İnceleme sisteminin değişmesinden sonra oyunculara daha gerçekçi puanlama sonuçları vermeye çalışan platform, ana sayfasının karmaşıklığından sıkılan oyuncuları da mutlu etmeyi planlıyor. Mağaza kısmına gelecek olan bu yeni düzenlemeyle birlikte görsel olarak birçok değişiklik olacak. Öncelikle hangi tür oyunları görmek istediğimizi bundan sonra biz kendimiz seçeceğiz. Bazı oyunların simgesi de bununla birlikte büyüyecek ve VR, Erken Erişim gibi kısımları kapatabileceğiz. Bundan böyle mağazada en çok ziyaret edilen oyunlar ana sayfada gözükmeye başlayacak. Beğenilen ve güzel oyunlar böylelikle gözden kaçmamış olacak. Bu güncellemeyle birlikte küratörlere de yeni güncellemeler geliyor. Şuanda sadece tavsiye verebildiğimiz küratör kısmında artık tavsiye etmediğimiz veya bilgi vermek amaçlı ekleyeceğimiz oyunları da belirte bileceğiz.

Önümüzdeki haftalarda hayata geçecek bu düzeltmeler ile platform daha da kişiselleştirilebilir bir platform haline gelmeye başlayacak.