blank

Steam Yapımcılar Tarafından Yürütülen Eşya Dükkanlarını Açtı

Steam yeni güncelleme ile birlikte şuan için belli oyunlara özel, yapımcıları tarafından kontrol edilen oyun içi eşya dükkanlarını Steam’e getirdi. Normalde oyuncuların birbirleri ile takas gibi yollarından veya market üzerinde satması ile yürüyen sisteme böylece büyük bir değişiklik geldi.

Aynı Steam Topluluk Pazarında olduğu şekilde işleyecek olan yeni sistemde tek fark fiyat aralıklarını oyunu yapan yapımcıların belirleyecek olması. Şuan için etkilerinin nasıl olacağı şeklinde bir durum tahmin edilmese de bazı oyun ve eşyalarda indirime gidilmesine kesin gözü ile bakılıyor. Şu an için sadece oyuncular tarafından satılan oyun içi eşyalar tabii ki de sınır sayıda ürüne sahip olan firmalar tarafında satılacak olunca bunun olması çok normal gözüküyor fakat oyuncuların bu konuda ne diyecekleri şuan için belirsiz.

Valve daha önce Steam’e ödemeli modları koymaya çalışmış fakat topluluklardan gelen şikayetler üzerine bunu geri çekmişti. Yeni bu açılan dükkanlarında topluluk tarafından nasıl karşılaşacağını yakın zamanda göreceğiz.