blank

Stellaris Asimov Yaması Detaylar

Stellaris Asimov Yaması Detaylar

Stellaris için yeni yeni çıkmış olan Asimov yaması bir çok güncellemeleri ve geliştirmeleri içerisinde barındırıyor. Artık oyununun güncellenme vakti de gelmişti ki yapımcılarda hiç geç kalmadan büyük güncellemeyi yayınladılar.

İsmini ünlü ve övülen bilim kurgu yazarı Isaac Asimov’dan alan bu yama ile birlikte oyuna bir çok yenilikler geliyor ve değişiklikler yapılıyor. Temel olarak bu yama Stellaris 1.2 güncellemesi olarakta geçiyor, o şekilde de bakabilirsiniz. Oyunda yapılan değişikliklerden bahsedecek olursak. Öncelikli olarak filo davranışları ve uzay savaşları daha iyi bir görünüm kazanıyor. 3 yeni harita modu ve bu harita modlarını destekleyen modlar eklendi. Bu eklenen modların da sınırları tamamen oyunculara varsayılan olarak açılmış durumda. Tabi yine de bu sınırlar diplomatik eylemler yoluyla da kapatılabiliyor.

stellaris-asimov-yama-detaylari-1-2-guncellemesi-degisiklikler-yenilikler-yeni-haritalar

Uzay göçebeleri ve köle fraksiyonları tamamen elden geçirilmiş durumda. Oyuncular artık başka bir imparatorluk ile savunma ittifakı yapabiliyorlar. Artık gemi silahları iki katına kadar mesafeleri artırılabilir hale geldi. Ayrıca çekirdek gezegenler artık çekirdek sistemlerine sahip.

Yapımcılar tabi ki bunlarla sınırlı kalmamışlar. Oyun içerisinde yüzlerce değişiklik ve hata temizlemeleri de yapılmış durumda. 9 Mayıs 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Stellaris için Stellaris Asimov Yaması gerçekten boyut olarakta büyük ve oyunu etkileyecek derecede içeriğe sahip. Bu yüzden oynayanlara tavsiyemiz neler olup bittiğini iyice araştırmanız. Gelen tüm değişiklikleri de oyunun kendi sayfasında bulabilirsiniz. 

Ayrıca ek bir bilgi verelim Stellaris çıktığı gün itibari ile 200.000 kopyadan fazla sattı ve toplamda neredeyse 500.000 rakamlarını da geçmiş durumda.