blank

Sundered Resmi Olarak Duyuruldu

Sundered Resmi Olarak Duyuruldu

Thunder Lotus Games tarafından yapılan oyun PC ve Playstation 4 için geliyor.

Oyun için söylemeden geçmememiz gereken şey ise kendisi karanlık bir atmosfere sahip “el ile çizilmiş” aksiyon-korku oyunu. Oyun resmen bir el sanatı. Epik boss savaşlarına şahit olacağımız oyun 2.5 boyutlu olarak adlandırılıyor. Oyundaki ana karakterimizin adı Eshe. Yapımcılar oyuna karmaşık bir mekanik eklediklerini, tamamen el sanatın olması oyunu bir kademe daha değerli hale getirdiğini, çok daha iyi şekilde tekrar izlenebilir bir sistemin olduğunu ve oyuna anlamlı seçimler eklediklerini söylüyorlar.

Sundered

Yapımcılar bu oyunu yaparken çok ağır bir şekilde Lovecraft yazılarından etkilendiklerini açıkladılar. Bundan dolayı da oyunun karanlık yapısının ve atmosferinin oluşturulduğu söylendi. Yapımcılar TwitchCon 2016 etkinliğinde oyunun oynanabilir bir halinin oyunculara sunulacağını açıkladı.

Oyun ile ilgili söyleyebileceğimiz başka şeylere bakacak olursak. Oyun temel olarak hayatta kalma üzerine kurulu. Ayrıca oyunda akıl hastası olan ana karakter için farklı bir hayatta kalma çabası vermiş oluyoruz. Eshe harap bir dünyadaki gezgin olarak karşımıza çıkıyor. Tuzaklanmış ve değişen yapılara sahip mağaralar içerisinde büyülü olan bu yerlerde sıkışıp kalmıştır.

 

Sundered çıkış tarihi 2017 olarak açıklanmış durumda. Henüz kesin bir gün tarih verilmiş değil. Oyun PC ve Playstation 4 için çıkış yapacak.

Resmi Duyuru Fragmanı