blank

The Division Hilecileri Banlanıyor

The Division Hilecileri Banlanıyor

Hile oyun dünyasının en lanet olayı. Hileciler arasında oynayacağınız bir oyundan asla zevk alamıyorsunuz. Üstüne üstlük oyun dünyasında şöyle de bir gerçek var ki, oyunlar kadar hileler de çok fazla satın alınıyor. Kimileri tarafından yapılan ve satışa sunulan bu hilelere oyuncuların bazı kesimi de ayak uyduruyor ve oyunun dışında birde oyunun hilesini satın alıyor. Tabi bu şekilde oyun oynamaktan ne zevk alıyorlar yada diğer hile ile alakasız olan oyuncuların oyunlarını nasıl mahvettiklerini ve onları oyundan soğutarak o oyunun bir çok oyuncu kaybetmesine yol açtıklarının da aslında farkındalar. Ancak gerçek şu ki oyunların hileleri de oyunlar kadar satılıyor.

Son zamanların gözde oyunu The Division için Ubisoft bir açıklama yaptı. Oyuna farklı bir komut getirerek hilecileri tespit etmeniz halinde kendilerine bildirmelerini söyledi. Peki bu iş nasıl olacak;

The Division hilecileri cezasız kalmasın diyorsanız, yeni komut olan “/report [kullanıcı adı]” şeklinde yani oyun içerisindeki hilecinin kullanıcı adını yazarak Ubisoft’a yardımcı  olabilirsiniz. Böylelikle daha temiz ve adil bir oyun ortamında oynamaktan daha fazla zevk almaya bir adım daha yaklaşmış oluruz tüm oyuncular olarak. Yaptırımlar ne oluyor peki bunu yaptıktan sonra gerçekten adam ban yiyor mu diye düşünüyorsanız. Size kesin bir bilgi verelim, resmi yapılan açıklama da Ubisoft bu şekilde gönderilen mesajların hepsinin kontrolden geçeceğini böylelikle hile yapanların hemen 3 gün ban yiyeceğini ve 3 gün sonra tekrardan hile yaparsa o oyuncunun bir daha oyuna girmesi imkansız.

Önerimiz şüphelendiğiniz ve hile olarak kesin gördüğünüz isimleri sadece 5 saniyenizi ayırarak oyun içinde bu komuta mesajınızı iletmeniz.

Temiz ve adil oyunlar diliyoruz…