blank

The Technomancer Yeni Video Yayımlandı

The Technomancer Yeni Video Yayımlandı

The Technomancer Mars gezegeninde geçen epik bir bilim kurgu RPG oyunu tam olarak baktığımızda ve yapımcı şirket uzun süredir üzerinde çalışıyor. Bizlerde sizler için oyun ile ilgili bir çok bilgiyi sunmak istedik ve çıkan yeni video ile birlikte bunları yazdık.

The Technomancer oyununun temelinde Mars gezegeninde su savaşları ve bir çok olaylar silsilesi mevcut. Oyundaki karakterimiz gizli polislerden kaçarken aynı zamanda kendisine verilen tüm görevleri de yerine getirmek zorunda. The Technomancer aksiyon odaklı bir RPG oyunu olacak ve farklı dövüş stillerine, birbirinden farklı 4 yetenek ağacına sahip olacak. Oyuncular ekipman, silah ve zırh üretebilecekleri ve ayrıca geniş bir sisteme sahip olacağı da açıklandı. Craft edilen bu eşyaları hem kendileri, hemde yoldaşları için kullanabilecekler. Ayrıca oyunda yaptığımız seçimler oyunun hikaye akışına yön verecek. Bütün bunların yanı sıra yapımcıların oyuna uzun süre bir sessizlik molasından sonra tekrardan bir video ile gündeme gelmeleri de güzel oldu. Aslında oyunu merak eden bir çok oyuncunun oyunun ne halde olduğunu, gelişim aşamasında nereye gelindiğini ve oyunu beklediğini biliyoruz.

Oyunda ayrıca her karakterin kendine özel bir yapısı olacak. Yani karakter yapısı da kendine özel olarak tasarlandığı için etkileşimde bulunacağı kişiler ile konuşmalarında bu karakter yapısı da etkili olacak. Bazı karakterler belki sizlere sadakatlerini tam olarak sunmayacak. Bunların hepsini elde tutmayı da oyunu oynayan oyuncunun becermesi gerekecek. Belki bir çok talihsiz olay yaşadıktan sonra bazı karakterlerini kaybedeceksiniz. Çünkü söylediğimiz gibi her karakterin kendine has bir yapısı olduğundan olaylara verecekleri tepkilerde birbirlerinden farklı olacaktır.

Oyuncular aynı anda iki karakteri birden seçebilecekler. Yine aynı şekilde karakterlerin tamamen savaş teknikleri, zanaat yetenekleri ve becerileri birbirlerinden farklı olacak. Kimisi çok hızlı çilingir özelliklerine sahipken bir diğeri ise savaş alanında çok daha güçlü olacak. Ayrıca tüm bu karakterlerin kendilerine has bir hikayeleri olacak. Bu hikayelerde oyuna şu şekilde etki edecek, oyuncuya bir anda karakter kendi dertlerini anlatmaya başlayabilecek ve oyuncudan yardım etmesi veya işini halletmesini söyleyecek. Yani bir istekte yada yardım talebinde bulunabilecek. Buradaki seçimler tamamen oyuncu ile karakter arasındaki bağları belirleyecek. 

Her karakterin geçmişini öğrenmek oyuncular için büyük bir avantaj haline de dönüşebilir. Çünkü kendilerine yani karakterlerinize nasıl davranacağınızı öğrenmek açısından geçmişlerini bilmek çok önemli hale gelmiş oluyor. Hal böyle olunca oyuna yan görevlerin eklenmesi de oldukça çoğalmış olacak ve böylece oyunun oynanış süresi daha da artacak.

The Technomancer çıkış tarihi 21 Haziran 2016 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için piyasadaki yerini alacak.

The Technomancer Yeni Video Yayımlandı