blank

The Witcher 3 Blood and Wine Türkçe Detaylar

The Witcher 3 Blood and Wine Türkçe Detaylar

Çıkışına çok az bir süre kalan ve serinin son oyununa gelen son DLC olarak hayranlarını tekrar oyunun başına kilitleyecek olan The Witcher 3 Blood and Wine DLC paketi ile ilgili bir çok detayda ortaya çıktı. Yapımcı firma dün itibari ile birlikte oyunun birde “New Region” isimli efsane bir fragmanını yayımladı. Bu fragmanı da bu haberde sizlerle paylaşıyoruz ve yeni DLC ile ilgili detayları da sırasıyla sizlere bildirelim.

Blood and Wine DLC paketleri arasında en büyüğü ve Toussaint isimli bir bölgeyi bizlere sunuyor, ayrıca genişleme paketi ana oyundan ayrı olarak geliştirildiği için Wild Hunt’ın kendisinden daha iyi performans ile çalışacak. Bununla birlikte oyundaki Skellige adalarının sahip olduğu haritadan daha büyük olacak. The Witcher 3 Blood and Wine Türkçe Detaylar sizlere aşağıda anlattıktan sonra gerçekten bu DLC paketini hiç kaçırmayıp oyuna tekrardan bağlanmanızı sağlayacağından emin olabilirsiniz.

 


The Witcher 3 Blood and Wine Türkçe Detaylar

 • Toussaint şehri, ana oyundaki hiçbir yere benzemiyor. DLC içerisindeki bölge peri masalları ve gerçeklik arasındaki çizgiyi oldukça bulanık hale getirip bizlere yepyeni bir deneyim sunacak ve oyuncular içinde The Witcher serisi boyunca yaşamadıkları bir deneyim olacak.
 • Toussaint şehrine vardığımız anda bir eğlencenin ortasında panayırda bulunacağız fakat kötülük hiç bir kadar hızlı bir şekilde yayılmayacak.
 • Toussaint şehri bazı meyve sebzeleri ile çok ünlü bir yer.  Üzüm bağları ve şarabı The Witcher dünyasının en iyisi diyebiliriz. Hatta The Witcher evrenindeki Est-Est ve Everluce gibi markalarında merkezi.
 • Bölgede birçok bağ bahçe var ve bu bağ bahçelerin hepsinin sahipleri birbirleri ile ölümüne bir rekabet içerisinde. Savaşa dönen bu rekabet, bağ sahiplerinin birbirleri üzerine haydut göndermesine kadar varmış durumda. Birbirlerinin arkasından ummadık işler çeviriyorlar şimdiden söyleyelim.
 • Yüzlerce hırsızda tabi ki böylesine zengin bir bölgeden yararlanmak istemiş ve tüccarların peşine düşmüşler. Şehirde ve şehrin etrafında yüzlerce haydut var.
 • Tabi tüccarlık yapan insanların sadece hırsızlarla yada birbirleri ile değil bir sürü canavar ile de dertleri var. Bu da demek oluyor ki bir çok yan görev bizi bekliyor.
 • Toussaint şehrinde ailelerin kendilerine has logoları var diyebiliriz. Peki ne anlama geliyor bu derseniz her aile kendi şarabını üretiyor ve hepsi de birbirinden farklı bu yüzden hepsi ayrı bir marka gibiler.
 • Hadi her şeyi bir kenara bırakalım The Witcher evreninin en büyük dağı burada yer alıyor. Bu devasa dağın ismi ise Gorgon Dağı.
 • Bunların yanı sıra birde Toussaint şehri önceden Elf’lere aitmiş fakat insanlar rahat durmadıkları için daha sonra kanlı büyük savaşın ardından şimdiki sahiplerinin eline geçmiş. Toussaint sakinleri bu konuyu açmak istemiyorlar çünkü kirli geçmişleri ile yüzleşmek onlar için gerçekten zor. Acaba Elf’lere neler yaptınız, hepsini bulacağız.
 • Elf ölülerinin üzerinde duran bu şehrin bir de gizli, tehlikeli tarafı var.
 • Revia’lı Geralt’ın yolunu Toussaint’a düşüren ise çok özel bir av. Bu şehirde öylesine bir katil çıkar ki daha öncesinde hiç böyle ölümler yaşanmamıştır. Toussaint’ın kendine has bir ordusu, güvenlik gücü yoktur. Bunun yerine şehirde devriye gezen şövalyeleri vardır. Fakat bu şövalyeler neyle karşılaştıklarını ve bununla nasıl başa çıkacakları bilemediklerinden Toussaint’ın iplerini elinde tutan kişi, Düşes Anna Hennrietta çareyi ünlü canavar avcısı Geralt’ı çağırmakta bulur.
 • Bahsi geçen düşmanımız için oyunun baş tasarımcısından ise bazı sözler sarf edildi. “Bu en büyük düşmanlardan birisi olacak. Geralt böylesine bir dövüşü hiç yaşamamıştı, onun için sıradan bir kavga olmayacak ve karşılaştığı en zorlu rakibi olacak.”
 • Toussaint bazı canavarları sadece buraya ait olanlar olacak ve kendilerini gördüğümüzde daha doğrusu görebildiğimizde gerçekten sıkıntı çıkaracaklar çünkü onlar gizlenmeyi çok seviyor.
 • Blood and Wine DLC ile birlikte gelen yenilikler oldukça fazla olacak. Bunlara sadece şehir, hikaye, canavarlar, düşmanlar değil Geralt için bir çok geliştirme ve yeni eşyalarda yer alacak.

The Witcher 3 Blood and Wine Türkçe Detaylar verdikten sonra serinin son DLC paketinin kesinlikle kaçırılmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. CD Projekt Red oyuna son noktayı efsanevi bir şekilde tekrardan koymak istiyor belli ki. O zaman artık günleri saymanın vakti geldi.

The Witcher 3 Blood and Wine çıkış tarihi 31 Mayıs 2016 olarak kesinleşmiş durumda. Sizleri birde yeni yayımlanan The Witcher 3 Blood and Wine New Region fragmanı ile baş başa bırakalım.

The Witcher 3 Blood and Wine Yeni Fragman