blank

The Witcher 3 Yeni Güncellemesi Biraz Daha Bekletecek

The Witcher III: Wild Hunt, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ile birlikte kesinlikle yılın en iyi oyunu olmanın en büyük adaylarından bir tanesi olmuş durumda. Lakin yapımın konsol sürümlerinde yaşanan performans problemleri, özellikle PS4 sahiplerini çileden çıkartmaya yetecek türden…

Yapım piyasaya sürüldüğünden beri bu performans problemlerini çözmek adına CD Projekt RED pek çok güncelleme yayınlamış olsa da halen daha yapım konsollarda tam randımanlı bir şekilde çalışmıyor. Özellikle yapımın PS4 sürümünde yaşanan anlık fps düşüşleri gerçekten can sıkıcı ve CD Projekt RED ise daha önceden verdiği sözleri maalesef performans konusunda yerine getirmeyi başaramadı. 900p çözünürlük değerine sahip Xbox One ise yapımda daha iyi bir performansı oyunculara sunmayı başarıyor.

Bugün Marcin Momot, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada; “Güncelleme yolda. Güncelleme ile birlikte gelecek notlara bakıyorum ve bu değişiklikler gerçekten etkileyici, ayrıca bu değişiklikler inanılmaz boyutta. Güncelleme pek çok problemi ortadan kaldıracak ve PS4 sürümünün performans problemlerini de düzeltecek (elbette diğer platformların da). Sizden sadece biraz daha zaman istiyoruz.” sözlerine yer veren Momot, bakalım bu sefer sözünü yerine getirebilecek mi? Önümüzdeki ayın başlarında, Hearts of Stone ek paketinden önce oyuncularla buluşması beklenen güncellemeyi bizler de heyecanla bekliyoruz.

The Witcher 3: Wild Hunt ? Hearts of Stone?un çıkış tarihi, PC, PS4 ve Xbox One platformları için 13 Ekim olarak belirlendi. Ayrıca yapımın ikinci ek paketi ise 2016 yılının ilk çeyreğinde, ?Blood & Wine? adıyla piyasadaki yerini alacak.