blank

The Witcher 3 Yeni Işıklandırma Modu Göz Kamaştırıyor

The Witcher III: Wild Hunt sadece bu senenin değil, uzun yıllardan beri gördüğümüz en kaliteli RPG tecrübesini bizlere sunmayı başardı.

Hikayesi, karakterleri, etkileyici ve devasa oyun dünyasıyla bizlere gerçek bir RPG deneyimi sunan yapım gerçekten unutulmazlar arasına şimdiden girmeyi başardı. Lakin yapımla ilgili oyuncuların en çok takıldığı konu; yapımın görsel anlamda grafiklerinin düşürülmesi olmuştu. 2013 yılındaki fuarlarda gösterilen videolarla, yapımın son hali arasında bazı ışık ve gölge farklılıkları bulunuyordu.

Bu durumu kabul etmek istemeyen bazı oyuncular çok kısa sürede çeşitli ENB modlarıyla yapımın görselliğini oldukça farklı boyutlara taşımayı başarmışlardı. Lakin, bu modlar genel anlamda büyük değişiklikler sunmaya yetmiyor, sadece renk palatinde ve derinlik konularında düzenlemeler sağlıyordu. “Essenthy” adlı mod geliştiricisi bundan bir kaç ay evvel YouTube üzerinden sunduğu bir videoda, yapımın ışıklandırma efektlerinde ciddi değişiklikler yaptığını açıklamıştı ve sonuç gerçekten de muazzam görünüyordu.

Yapımın son versiyonunda sadece sinematik sahnelerde kullanılan ışık efektlerini tüm yapıma eklemek için uğraşan geliştirici, sonunda bu amacına ulaşmış gibi görünüyor. Uzun uğraşlar sonucunda ortaya çıkan mod kesinlikle The Witcher III’ü çok daha etkileyici bir görselliğe sokmayı başarmış. Bu muhteşem modu buradan indirebilir ve kendiniz de deneyebilirsiniz. Ayrıca moda ait oynanış videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Witcher 3 Yeni Işıklandırma Modu Göz Kamaştırıyor