blank

Titanfall 2 Titanların Özellikleri Tanıtıldı

Titanfall 2 Titanların Özellikleri Tanıtıldı

Titanfall 2 Titanların özellikleri tek tek tanıtıldı. Daha öncesinde gelecek olan yeni 6 adet Titan gösterilmişti, şimdi ise yeni Titanların özelliklerine detaylıca bakıyoruz.

Daha öncesinde sizlere yaptığımız haberde yeni titanları gösteren ve kısaca bizlere anlatılan Titanfall 2 Titanların Özellikleri ile birlikte ayrı ayrı olarak daha detaylı şekilde gösterildi. Bu titanlar arasında yeni Titanlar şu şekilde;

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

  • Legion : Balistik yetenekleri güçlü olan kontrol ve savunma üzerine yetenekleri geliştirilmiş bir Titan
  • Ronin : Samuray yetenekleri ile ön plana çıkan hızlı ve çevik bir Titan
  • Northstar : Kendisi tam bir uçuş ve ölüm ustası
  • Ion : Kendisinin sahip olduğu enerji aktarım sistemi ile birlikte 3 farklı silah sınıfı kullanabilen bir Titan.
  • Scorch : Savunma ve saldırı yetenekleri ile birlikte düşmanı manipüle edebilen bir Titan
  • Tone : Silah gücünü en iyi yönetebilen ve kullandığı füzeleri istediği yönde takip sistemi ile birlikte yönlendirebilen bir Titan

Scorch

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Beta sürecinde bizlere oynama şansı verilen Scorch Titanı ile ilgili yeni video yayınlandı. Titanfall 2 Titanların özellikleri bu videolarda gün yüzüne çıkmış oldu. Scorch özelliklerine baktığımızda en göze çarpan özelliği “Flame Core” yeteneği. Her titanın kendine has özellikleri ve yetenekleri var. Ayrıca bu titanların hepsi en güçlü tek bir özelliğe de sahipler. MOBA oyunlarından aşina olacağınız Ultimate dediğimiz özellik. Scorch bunun dışında Incendiary Trap ve Thermal Shield gibi yeteneklere sahip. Hem saldırı anlamında hemde savunma anlamında yetenekli bir Titan.


Legion

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Legion balistik özellikleri ile ön plana çıkıyor. Predator Cannon adı verilen silahı ile ortalığı yıkmaya hazır. Sahip olduğu silah ile müthiş derecede hızlı bir atış kapasitesine sahip. “Mode Switch” özelliğie ile kendisini mesafeye göre ayarlayabiliyor. Savunma özellikleri arasında “Gun Shield” adı verilen yeteneği var ve bu yetenek kendisine bir kalkan oluşturup gelen mermiyi engellemenin dışında içeriden dışarı ateş edebilme yetisi de veriyor. “Smart Core” adı verilen yetenek ise tamamen görebildiği alan içerisinde akıllı mermileri kullanarak rakibe ıskalamama şansını sıfıra indiriyor. “Power Shot” ise mermilerini biriktirip tek seferde ağır hasar vermesine yol açıyor ve kendisinin en önemli özelliği bu.


Ronin

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Kendisi Titanların samurayı diyebiliriz. Tabi ki ilk videolarda daha çok kılıcı ile ön plana çıkmıştı ancak şuan görüyoruz ki kendisi “Leadwall” adı verilen pompalı silaha sahip. Birincil silahı kendisinin bu pompalı. Saldırı odaklı yeteneği ise “Arc Wave” adı verilen alana verdiği buz etkisi ile rakibi dondurabiliyor. Bir çizgi doğrultusunda gönderdiği buz ile birlikte rakibini resmen oraya mıhlıyor ve öldürüyor. Savunma odaklı yeteneği ise “Sword Block”. Boşuna kendisi bu sahaların samurayı demedik. Bu yetenek ile birlikte gelen mermileri kılıcı ile engelliyor. En önemli yeteneği ise “Phase Dash” adı verilen ultimate özelliği. Bu yetenek ile birlikte hızlı bir koşuya başlıyor ve rakibin yanına ışınlanıp onu ikiye bölüyor.


Tone

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Tone 40MM Tracker Cannon adlı bir silaha sahip. Birincil silahı bu ağır makineli. Biraz yavaş atışları olmasına rağmen çok can yakıcı. Saldırı anlamında ki yeteneği “Tracking Rockets”. Bu yeteneğin özelliği aslında güdümlü roketler atabilmesi. Ancak bunun olabilmesi içinse rakibi birincil silahı ile 3 kere vurması gerekiyor. Savunma odaklı ise önüne şeffaf bir duvar koyabilme özelliği olan “Particle Wall” yeteneği. Bu sayede gelen mermilerden kaçabiliyor. En önemli özelliğine gelecek olursak “Solvo Core” adı verilen roketleri istediği gibi yönlendirebildiği bir yetenek.


Ion

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Ion Titanlar arasında 3 silah kullanabilme yeteneğine sahip tek Titan. “Splitter Rifle” adı verilen birincil silahı var. Savunma yeteneği ise istediği herhangi bir yöne kolundan çıkardığı mermi emici kalkan. Saldırı yeteneğine bakacak olursak “Laser Shot” adı verilen bir yetenek ve rakibini resmen bir lazer atışı ile küle çeviriyor. Bir başka yeteneği ise “Tripwire” adı verilen yere bıraktığı tuzak yeteneği. Tuzağı görmeyen düşman tabi ki paramparça oluyor. En önemli özelliği ise “Laser Core” adı verilen ve rakibinin içinden geçen bir lazer atışı.


Northstar

Titanfall 2 Titanların Özellikleri

Uçma özelliğine sahip Titanların keskin nişancısı Northstar. Birincil silahı “Plasma Railgun” adındaki ölümcül bir alet. Savunma yetenekleri arasında istediği yöne doğru yan yana 2 adet tuzak bırakabilmesi ve bu yeteneğine “Tether Trap” adı verilmiş. Bu tuzaklara yakalanan herhangi bir düşman yere saplanmış oluyor çünkü tuzaklar ona bağlanan bir halatlar ile hareket etmesini engelliyor. “Hover” adı verilen uçma yeteneği ise çoğu titanda yok. En önemli özelliği ise “Flight Core” ismindeki uçarak roketlerini salan bir yetenek.