blank

Tomb Raider Üçlemesi Xbox Özel Olmayacak

Bildiğiniz gibi Xbox One platformuna kısa bir süre sonra çıkışını gerçekleştirecek Rise of the Tomb Raider, oyun gündeminden ilk duyurulduğundan beri düşmek bilmedi.

Özellikle Square Enix’in Microsoft ile olan anlaşmasından dolayı, PC ve PS4 kullanıcıları çılgına döndü. Rise of the Tomb Raider çıkışının ardından, bir süre boyunca Xbox platformuna özel olacak kalacak. Bugün ise Square Enix Amerika CEO’su Phil Rogers bir açıklamada bulundu. Rogers, yaptığı açıklamada; Rise of the Tomb Raider’da alınan bu anlaşma kararının, firmanın geleceği ve üçlemenin son oyunu için olduğunu dile getirdi. Bunun dışında Rogers, serinin devam oyununun da bu durumun değişebileceğini dile getirdi.

Zaten oyuncuların tepkisinden sonra kimse, firmanın farklı bir karar almasını beklemiyordu. Bu açıklamayla birlikte, Rise of the Tomb Raider’dan sonra yeni bir Tomb Raider oyunu göreceğimiz de kesinleşmiş oldu.

Rise of the Tomb Raider, 10 Kasım’da Xbox One ve Xbox 360 için piyasadaki yerini alacak. Yapımın PC ve PS4 versiyonları ise 2016 yılında oyuncularla buluşacak.