blank

Total War Warhammer Nedir ?

Total War Warhammer Nedir ?

Çıkışına çok az bir süre kalan Total War Warhammer için yapımcılar yeni bir video yayımladılar. Dünyanın bir çok oyun basını tarafından övgü ile bahsedilen bu oyun için yayımlanan bu video da Total War Warhammer Nedir ? sorusunun cevabı aranıyor.

Bu soruyu bir video ile cevaplayan yapımcılar, aslında temel olarak şunları söylüyorlar;

Total War Warhammer iki oyunun birleşimi olan tek bir oyun. Yani Total War evreni ve Warhammer evreninin bir birleşimi olacak olan bir oyun. Seçtiğimiz ırkı yöneterek, devasa “Campaing” modunda, diplomasi, askeri güç, ekonomi gibi bir çok konu sizlerin elinde olacak. Bu oyun ile büyük bir imparatorluğun yönetimi sizlerin ellerinde. Ayrıca seçtiğiniz ırkın kahramanlarını yönetmek, onları geliştirmek, daha güçlendirmek, kişiselleştirmek ve özelleştirmekte oyuncuya bırakılacak. Her kahramanın kendine has ayrıca bir hikayesi olacak. Kendi görevleri olacak olan kahramanların özel yetenekleri, büyüleri veya sahip oldukları kabiliyetlerini de oyuncular geliştirecek. Diğer bir çok ırklar ile dostluk kurabileceğiz, o ırkları kendi savaşlarımızda kullanabileceğiz. Tabi ki bizim tamamen dost olduğumuz ırklar ile olan anlaşmalarımız sonucunda olabilecek bir şey. Yani dost ırk gözü kapalı sizler için savaşa girmeyecek kendi çıkarlarını da düşünüyor olacaklar. Yani diplomasi ve politika bu oyun içinde son derece önemli bir rol olacak.

Oyun çıkışından sonra Steam Workshop ve Assembly Kit ile oyunu modlama ve yeni bir şeylerin üretimi için çalışmalar yapılacak, bu oyuncular açısından çok sevindirici bir haber. Ayrıca oyunda DirectX 12 desteği de olacak. 

Total War Warhammer Nedir ? Yapımcıların paylaştığı video ile sizleri baş başa bırakalım ve hatırlatalım Total War Warhammer çıkış tarihi 24 Mayıs 2016 olarak kesinleşmiş durumda.