blank

Total War Warhammer Yükleme Sorunu

Total War Warhammer Yükleme Sorunu

Oldukça büyük vaatler ile iddialı bir çıkış yapan Total War Warhammer maalesef çıkış yaptığı ilk gün büyük bir sorunla karşılaştı ve ilk tepkilerini aldı. Kullanıcılar oyunu yükleyemedikleri veya yükleme yapmalarına rağmen oyunun başlamadığı yönünde şikayetlerde bulundular.

Bu şikayetlerin üzerine Creative Assembly’dan hemen bir açıklama geldi. Açıklamada sorunun yoğunluktan yaşandığını yükleme yapamayan kullanıcıların aşağıdaki adımları izlemesi gerektiği belirtildi. Şuan için steam üzerinden oyunu oynayan kişi sayısı 72,090 bu sayı kullanıcılar oyunu indirmeyi tamamladıkça artacak gibi gözüküyor. İndirmelerden kaynaklanan sunuculardaki aşırı yoğunluk yüklemeyi tamamlayıp oyuna girmek isteyen oyuncuların hatalar almasına sebep oluyor.

Eğer oyunu ilk defa çalıştırıyorsanız, sunucularda yaşanan yoğunluk ve oyunun ilk çalıştırmada yaptığı ekstra yükleme sebebiyle bu başlangıç uzun sürebilir. Lütfen oyunun tamamen açılmasını bekleyiniz, bu açılış 10 dakikaya kadar sürebilir. Eğer beklemenize rağmen başlangıç ekranını geçmiyor veya boş bir ekran geliyorsa aşağıdaki adımları uygulayınız;

  • Steam çevirim dışı durumuna getirin ve oyunu yeniden çalıştırmayı deneyin.
  • Kütüphanede oyun üzerine gelip sağ tıklayıp / Özellikler > Yerel Dosyalar > Oyun Önbelliğinin Bütünlüğünü Doğrula
  • Ekran Kartınızın sürücülerini güncelleyin

Eğer Multiplayer Hikaye Modu veya Savaş Modu çalışmıyorsa;

  • Sunucularda beklenmeyen yoğunluk nedeniyle sorunlar yaşanıyor eğer lobi ekranında 1 dakika kadar beklerseniz bu sunucuyla olan bağlantınızı yeniden kurulması için işlem yapılması yani bağlantınızın daha da kötü hale gelmesine ve işlem yapmaya çalıştığınızda oyunun takılmasına sebep olacaktır.