blank

Trine 3 Bütçesi Yeterli Kalmadı

Bir kaç gün evvel erken erişimden çıkıp, tam sürüme geçen Trine 3: The Artifacts of Power’ın yapımcısından bir açıklama geldi.

Trine 3, tam sürüme geçmesiyle birlikte Steam üzerinden yapımın oynanış süresiyle ilgili oldukça olumsuz tepkiler gelmişti. Ortalam olarak 6-7 saatlik bir oynanış süresine sahip olan Trine 3, serinin önceki oyunlarına kıyasla gerçekten kısa kalıyordu. Bugün gelen açıklamayla aslında tam olarak bu konuya açıklık getiriyor. Geliştirici ekip; Trine 3: The Artifacts of Power’ın maaliyetinin serinin diğer oyunlarından çok daha fazla olduğunu ve yaklaşık olarak 5.4 milyon dolara geldiğini belirtti. Oyunun aslında daha uzun olmasını istedikleri fakat bu durumda maaliyetin de 15 milyon dolar civarına geleceğini de sözlerine ekleyen ekip, ne yazık ki oyunun kısa olmasını yapıma ayrılan bütçenin bitmesinden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Şuan için satış rakamları henüz belli olmayan yapım, eğer firmaya ciddi bir kazanç sağlamaz ise firma için durumlar pek iyi gitmeyecek gibi görünüyor. Trine 3: The Artifacts of Power’a Steam üzerinden %10 indirim ile 30,60 TL’ye sahip olabilirsiniz.