blank

Türk Oyunu The Prison Game Yeşil Işık Yaktı

Türk Oyunu The Prison Game Yeşil Işık Yaktı

H1z1, WarZ ve DayZ gibi oyunlara rakip olarak Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen yeni Türk oyunu The Prison Game Steam Greenlight’ta binlerce oyunun arasından büyük bir başarı elde etti. Oylarımızı sonuna kadar kullandığımız bu güzel oyun için verilen desteklere de geliştirici ekibin teşekkürü gecikmedi. Geliştirici ekibin oyun hakkında verdiği detaylı bilgileri aşağıdan bulabilirsiniz. Oyunumuz aynı zamanda tamamen Türkçe Dil Desteği ile birlikte geliyor.

The Prison Game çıkış tarihi ise 24 Haziran 2016 tarihine resmi olarak duyuruldu. Aksiyon macera ve açık dünya multiplayer oyunlar arasında adını bütün dünyaya duyurması dileklerimizle.

Türk Oyunu The Prison Game

Hikaye

Oyunumuz Çok Oyunculu Hayatta kalma üzerine kurulu. Amacınız, azılı ölüm mahkumlarının bulunduğu bir alanda, kendi imkan beceri ve yetenekleriniz ile hayatta kalmak. Artan suç olayları ve hapishanelerin yetersiz kalması sonucunda artık ölüm mahkumları etrafı yüksek duvarlarla çevrili terk edilmiş şehirlere gönderilmektedir. Bu şehirlerde hiçbir güvenlik ve otorite bulunmaması nedeniyle mahkumlar kendilerini savunmak ve hayatta kalmaya çalışmak zorundadırlar. Hiç ummadıkları bir anda başka bir mahkum tarafından saldırıya uğrayabilirler. Oyunun amacı gizlenmek, savaşmak ve yaşamak. Hükümet para kazanma amacıyla bu işi ulusal bir televizyon şovuna çevirmiştir. Ölüm mahkumlarına son anlarında bir teklif götürülür. Ya haklarında verilmiş idam kararı gerçekleştirilecek, yada kendileri gibi idam mahkumlarının bulunduğu bir alanda kalıp, hayatta kalmaya çalışacaklardır. Mahkumlar birbirlerine karşı kendilerini korumaları gerekmektedir, fakat zaman zaman şovun parçası olarak kendilerini öldürme amaçlı gönderilen ortak düşmanlara karşı da birlik olmaları gerekecektir.
Amaç
Amacınız, sizin gibi, 40 – 50 farklı oyuncunun bulunduğu haritalarda hayatta kalmak. Bu süreçte her yola başvurabilirsiniz. Oyunda istediğiniz bir daireyi, evi veya otel odasını kendinize güvenli ev olarak düzenleyebilirsiniz. Camlarını güvene alıp kapısını sağlamlaştırabilirsiniz. Veya başka bir oyuncunun evine saldırıp, yağmalayabilirsiniz. Güvenli evinizin içini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Parçalar toplayıp yeni silahlar, eşyalar, bombalar yapabilir, oyunda topladığınız paralarla hapishaneye dışarıdan malzeme sokabilirsiniz. Bu malzemeler size dışarıdan dronelar aracılığı ile gönderiliyor. Teslim noktasını belli etmek için arkasında iz bırakan havai fişekler kullanmak zorundasınız. Fakat bu aynı zamanda diğer mahkumlara da yerinizi belli etmek anlamına geliyor.
Takım
Oyunda istediğiniz oyuncular ile bir araya gelerek takımlar oluşturabilir, kaynakları ortak paylaşır, birlikte mücadele edersiniz. Arkadaşlarınızla oynuyorsanız, ?Gang? denilen takımları kurabilir, beraber ilerleyebilir tüm kaynakları ortak paylaşabilirsiniz. Ama yok ?Ben Buranın Kralıyım, Herkes önümde diz çökecek!? diyorsanız, o zaman yalnız ilerlersiniz. Tamamen size kalmış.
Karakterler
Her mahkumun kendine has bir geçmişi var. İşledikleri suçun neticesinde idam cezasına çarptırılmışlar. Mahkumların geçmişlerinin kendilerine sağladığı pozitif veya negatif etkiler var. Mahkumlar arasında çeşitliliği bu şekilde sağlıyoruz. Bazıları silahlarda etkiliyken, bazı mahkumlar kilitleri daha hızlı açabiliyor. Bazıları bombaları daha rahat bir şekilde, az malzemeyle üretebiliyorken, bazıları için bu neredeyse imkansız.


Olay Sistemi
Şehir içerisinde belirli aralıklar ile olaylar gerçekleşiyor, bunların bazıları dışarıdan hapishaneye giren paralı askerlerden oluşurken, bazıları ise çeşitli tuzaklardan oluşuyor. Olaylar sırasında mahkumlara çeşitli malzemeler elde etme şansı veriliyor. Her olay şehirde anons ve alarmlar ile oyunculara duyuruluyor. Anons ve alarm tipine göre gerçekleşecek olan olayın tehlike derecesine karar verebilmek mümkün oluyor. Şu ana kadar 4 farklı tipte Olay tasarlandı. Aktif olan Olay şehirde tamamlanıncaya kadar, bir sonraki Olay başlatılmıyor.Hastane Çılgınları

Bu olayın duyurulması ile birlikte akıl hastası mahkumlar üzerilerinde çeşitli malzemeler ile hastanenin bodrum katına salınıyor. Adeta labirent gibi olan bu katta işinize yarayacak malzemeleri alabilmek için bu mahkumları öldürmeniz gerekiyor. Öldürülen her mahkumun üzerinde hayatta kalmanız için gerekli olan anahtar eşyalar bulunacak. Ancak, hastanenin bodrum katı zifiri karanlık ve tek başına girilebilmek cesaret istiyor.

Cellatlar

Bu olayın duyurulması ile birlikte ağır silahlı ve sağlam teçhizatlı paralı cellatlar şehre giriyor. Bu cellatlar farklı kapılardan giriş yaparak özel alanlara konuşlanıyorlar. Öldürmesi zor, acımasız ve güçlü savaşçıların korudukları eşyalara ulaştığınızda, verdiğiniz emeğin karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz.

Çılgın Köpekler

Bu olayın duyurulması ile birlikte kudurmuş köpekler şehre salınıyor. Her biri özel olarak günlerce aç bırakılmış, özel aşılarla kuduz yapılmış köpekler. Farklı kapılardan içeriye salınan bu köpekler takibe aldıkları mahkumu öldürmeden bırakmıyorlar. Eğer ısırılır ve kendinizi iyileştiremezseniz yavaş bir ölüm sizi bekliyor. Isırıldıktan sonra tam sağlığınıza kavuşmanız 2 gün sürüyor. Eğer köpek sesi duyarsanız iki kere düşünün deriz.

Zehirli Gaz

Bu olayın duyurulması ile birlikte sokaklara zehirli gaz salınıyor. Gaz maskesi olmayan mahkumların bu olay sırasında sokaklarda hayatta kalması mümkün olmuyor. Bu olay gerçekleşirken şehrin ortasında bir alana özel bir sandık gönderiliyor. Özel malzemeler bulunduran bu sandık, oyuncular için büyük önem taşıyor. Ancak yüksek gaz ve sisten dolayı bu sandığı bulmak bir hayli zorlaşıyor.