blank

Twitch +18 Oyunlara Yasak Getiriyor

Twitch kendi sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla artık Adult Only oyunlara bir başka deyiş ile sadece yetişkinlere özel oyun müsamaha göstermeyeceğini açıkladı.

Twitch +18 Oyunlara Yasak Getiriyor

Oyunların derecelendirilmesi ESRB (Entertainment Software Rating Board) Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde bilgisayar ve video oyunlarına yaş sınırlaması getiren kuruluş tarafından belirlenmektedir.

ESRB tarafından AO (Adult Only) derecelendirilen bir oyun Twitch +18 oyunların cinsel içerik sahneleri, kumar ve yoğun şiddet içerebilir olarak kabul edildiğinden ABD yasalarını ihlal ettiğini belirtti ve daha +18 müsamaha göstermeyeceğini açıkladı.

Twitch bunu diğer ülkelerde ise şu şekilde uygulamaya koyacağını açıkladı. eğer ülkenizde +18 oyunlar yasalarınızı ihlal ediyorsa siz bu yayını yapmayacağınızı Twitch sözleşmesi kabul ediyorsunuz. Hakkınız yapılacak her türlü kanuni yaptırıma Twitch tarafından destek verileceğini ve ülkenizde suç teşkil edecek yayın yapmayacağınızı kabul ve beyan ettiğini unutmayın.

ESRB

Twitch ayrıca M :  Mature ; 17 yaş ve üstünü temsil eder. Şiddetli argo , küfür , seks içeriği ,kumar , kan içerin oyunların ise ABD yasalarınca uygun olduğunu ve bunlara izin vermeye devam edeceğini açıkladı. GTA 5 bu kategoride bulunmaktır.

Oyun derecelendirmeleri sayfasını görmek için 2.ci sayfaya tıklayınız.