blank

Twitch Prime Nedir ?

Twitch Prime Nedir ?

Twitch’in yeni sistemi Twich Prime duyuruldu. Bizde aklınızdaki Twitch Prime Nedir ? sorusunu bu paylaşımda cevaplamaya çalışacağız.

Amazon’un yaklaşık iki yıl önce aldığı oyuncuların en çok tercih ettiği dünyanın en büyük canlı yayın platformu olan Twitch, Amazon Prime kullanıcılarına özel Twitch Prime sistemini duyurdu. TwitchCon konferansında bahsedilen yeniliklerle birlikte bir sürü özelliğin geldiği Twitch Prime, Amazon Prime üyelerine ücretsiz olarak kullanma fırsatı da sağlıyor.

Twitch Prime ile satışlarını arttırmayı planlayan Amazon, bu yenilik ile oyunculara da büyük fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Her şeyden önce reklam olmadan yayınları izleyebilecek olan üyeler, Amazon üzerinden oyun alırken indirim fırsatından da yararlanabilecekler. Üye olanlara belirli aralıklarla ücretsiz oyunlarında sunulacağı bu yeni sistem ile birlikte oyun içi içeriklerin bazıları da üyelere ücretsiz olarak sunulacak. Şimdilik sadece Amazon Prime üyelerinin kullanabildiği sistemi ilerleyen zamanlarda üye olan herkes kullanabilecek.

Henüz Türkiye’ye kullanıma açılmayan sistem ilk etapta ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İspanya ve İtalya ülkelerinde kullanılacak. İlerleyen zamanlarda bütün ülkelerde hizmet vermek için uğraşacak olan Amazon, Twitch Prime Nedir sorusuna çözüm de bulmaya çalışıyor.

Twitch Prime Nedir

Twitch Prime Nedir ?

Daha önce bir kanal için aylık 5 dolar ödeniyordu. Şimdi ise Amazon sizin yerinize bir kanala ücretsiz üye olmanıza izin veriyor ve sizin adınıza ilk kanalınıza parayı kendisi ödüyor. Ayriyeten yeni sadakat sistemi ile birlikte de kanala uzun süredir abone olan kullanıcılara kanal sahibi tarafından rozet verilebilecek. Daha önce sadece canlı yayın yapılabilen bir platform olan Twitch, bu yeni Twitch Prime ile birlikte bir video arşivine de dönüşüyor. Bundan sonra daha önce çektiğiniz videoları mobil platform dahil olmak üzere Twitch’e yükleyebileceğiz. Prime üyeliği alanlara fırsat üstüne fırsat tanıyan bu sistem 11 dolarlık bir ücret karşılığında sizlere sunuluyor.

Satın alındıktan sonra bile uzun bir süre ayrı çalışan Amazon ve Twitch, sonunda yollarını birleştirerek PC platformunda büyük bir güç elde etmek istiyor. Yavaş yavaş bazı televizyon programlarının da pilot bölümlerinin geçiş yaptığı Twitch, Amazon’un önderliğinde daha da büyümeye başlıyor. Amazon Game Studios isimli oyun stüdyosuyla da oyun sektörüne giriş yapan Amazon, stüdyoyu da Twitch’e entegreli hale getiriyor. Çıkarılan her oyunun Twitch entegresinin olacağı belirten Amazon, bunun ilk örneğini de Breakway oyunu ile gösterdi. Twitch’te kullanılacak olan yeni sanal para sistemi Stream+ ise Twitch Prime üzerinde kullanılacak.

Henüz Türkiye’de kullanıma açılmayan bu sistemi sizlere olabildiğince anlattık. Umarız kafanızdaki Twitch Prime Nedir ? sorusunu aydınlatabilmişizdir. Twitch Prime Nedir ?

Twitch’in yeni sistemi Prime’a buradan ulaşabilirsiniz.