blank

Tyranny Oyunu Duyuruldu

RPG sevenlerin hepsinin yakında tanıyacağı bir stüdyodan bahsedeceğiz bu yeni oyun için, Obsidian Entertainment. Ekibin en başarılı olduğu konu şüphesiz ki RPG oyunları peki bunu nereden çıkartıyorsunuz derseniz cevabı direkt olarak Pillars of Eternity oyununun yapımcıları kendileri desek sanırım yeterli olur. Tyranny Obsidian Entertainment tarafından duyuruldu.

Geliştirici ekip Pillars of Eternity için kullandıkları oyun motorunu Tyranny içinde kullanıyorlar. Yine izometrik bir kamera açısına sahip olacak olan oyunun sloganı ise “Bazen, Şeytan kazanır…” Oyunun kısaca hikayesine değinecek olursak; Oyunun bütün dünyası iyilik ve kötülük savaşının bir mücadelesinin kötülüğün zaferi ile sonuçlanması ile bağlantılı. Bir tiranın karakterlerinden biri olarak Tyranny dünyasında yer alacağız. Sahip olabileceğimiz güçleri kendimizin seçmesinin yanı sıra tabi ki en büyük RPG özelliği olan kendi kaderimizi de kendimiz belirleyeceğiz. Oyun içerisinde alınan bütün kararlar çok etkili. Oyun içerisindeki bir köyde yaşayan binlercesinin canını mal olabilecek karalar bile alabilirsiniz. Yani seçim tamamen bize bırakılmış durumda.

Oyunun en güzel yanı ise tirana olan sadakatimizi sürdürebilecek miyiz sürdüremeyecek miyiz bunu ölçmek. Bu onur için binlerce insanı yok edebilecek misiniz? sorusunu bizlere yönelten bu oyunda her şey tamamen bizim elimizde.

Tyranny çıkış tarihi ise 2016 yılı içerisinde bir tarih olarak karar verilmiş durumda. Tam çıkış tarihi henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da oyunun 4. çeyrekte yada 3. çeyrekte bizlerle olması muhtemel. Game Developer Conferance 2016 ( GDC 2016 ) yani Oyun Geliştiricileri Konferansı 2016 alanında ilk tanıtımı yapılan oyunun ilk ekran görüntüleri de böylece çıkmış oldu.


Tyranny Duyuru Fragmanı