blank

Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor

Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor

Yapılan açıklamaya göre Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor. Firma tarafından piyasaya sürülen free to play kategorisinde yer alan oyunları kapatılıyor.

Bunlardan ilki Ghost Recon: Phantoms, piyasaya ilk olarak 2012’de Ghost Recon Online ismiyle sürülmüştü. Çıkışını gerçekleştirdiği ilk senelerde oyuncu sayısı oldukça iyi düzeydeyken zamanla oldukça düşüşe geçti. Steam’dan gelen verilere göre daha iki yıl önceye kadar 20.000 civarı oyuncu sayısına sahip olan yapımın oyuncu sayısı 1000 civarına düştü ve son 1 aylık süreçte 800 oyuncu sayısı bile çok nadir görülmeye başladı. Bu verilerden yola çıkarak oyunda bir gelecek göremeyen Ubisoft, 1 Aralık tarihinde Ghost Recon: Phantoms serverlerini kapatacağını duyurdu. Bu duyuruyu Steam topluluğunda yapan Ubisoft, yayınladığı bir mesajla oyunculara serverların kapatılacağını duyurmuş oldu. Bu mesaja göre oyun içi mağazada Ghost Coins alma işlemi durduruldu. Ayrıca şuanda Ghost Coins’e sahip olan oyuncuların sahip oldukları kadar Ghost Coins’in karşılığı miktar iade edilmeyecek veya başka bir Ubisoft oyununa aktarılamayacak. Bu sebepten dolayı Ubisoft, oyunculara ellerindeki Ghost Coins’lerin tamamını 1 Aralığa kadar harcamalarını belirtiyor.

Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor

Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor

Ubisoft iki Oyununu Kapatıyor

Diğer kapatılan Free to Play oyun ise The Mighty Quest for Epic Loot. Bu yapımın serverlarının kapatılmasının sebebi ise Ghost Recon: Phantoms ile birebir aynı. Görünen o ki Ubisoft İki Oyununu Kapatıyor. Aynı Ghost Recon: Phantoms’da olduğu gibi The Mighty Quest for Epic Loot’da Ubisoft için bir gelecek göstermiyor. Yine aynı Ghost Recon: Phantoms’da olduğu gibi bu yapımda da oyuncuların sahip olduğu coinsler geri iade edilemeyecek ve başka bir Ubisoft oyununa aktarılamayacak. The Mighty Quest for Epic Loot’un serverları ise 25 Ekim’de kapatılacak.