blank

UBOOT 2. Dünya Savaşı Hayatta Kalma Oyunu

UBOOT 2. Dünya Savaşı Hayatta Kalma Oyunu

İkinci Dünya Savaşı esnasında Alman deniz altı yönetmek ister misiniz? İşte oyunumuzun tam da konusu bu. UBOOT bağış kampanyası ile oyunculara sunuldu ve mükemmel bir konsept yakalamış görünüyor.

Daha Kickstarter kampanyası açılalı gün olmadan neredeyse hedeflenen paraya ulaştılar bile. Aslına bakarsanız UBOOT bir hayatta kalma oyunu. Çünkü Fallout Shelter, Faster Than Light veya This War of Mine gibi ekip yönetme üzerine kurulu hayatta kalma tarzını benimsemiş durumda. Oyunda denizaltının her bir çalışanı belirli bir alanda uzman tıpkı gerçekte olduğu iş bölümü yapılmış durumda. Bu Alman Deniz Altı yani derindeki canavarları sağ salim sonunda hayatta tutmak sizin elinizde. İçerisinde yaşayan ekibimiz ile ilgileneceğiz, ayrıca denizin ortasında olduğumuz bir yere varmaya çalışacağız ve bu arada dönemsel olarak tamda 2. Dünya Savaşı’nın ortasında olduğumuz için düşmanlarımız da çok bir Alman Deniz Altı filosuna dahil bir deniz altı gemisi olarak. Onların evi haline gelen bu yüzen savaş makinelerini onlar için hayatta tutmaya çalışacağız.

UBOOT Ekran Görüntüleri

Bir ekibi yönetmek bir gemiyi komuta etmektir. Cümlesiyle yola çıkan yapımcılar, oyun içerisinde denizcilerin her türlü ihtiyaçlarının da giderilmesi gerektiğini vurguluyor. Yani denizciler acıkıyor, yoruluyor. Fiziksel ve psikolojik sağlıkları bozulabiliyor yaşadıkları her şey kendilerini etkiliyor sonuç olarak. Çünkü gerçekte bir denizci olduğunuzu ve bir deniz altının içinde geçen ömrünüzü düşünün. Doğal olarak bu denizcilerin savaşta kazanmaktan başka şansları yok.

Bir denizaltı denicisinin nasıl çalıştığını da tamamen gerçekçi bir biçimde bize sunmaya çalışıyor yapımcılar. Oyun bir Sandbox. Yapımcılar daha ilk günden hedefledikleri paranın yarısından fazlasını topladılar bile. Hedeflenen miktar 20.000 dolar ve daha ilk günden 15.000 dolar toplandı bile. Ayrıca yapımcılar oyunun müzikleri ile ve su efektleri ile de büyüleyici olacağının altını çiziyorlar.


UBOOT Fragman