blank

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunu Big City Stories Çıkış Tarihi

Ücretsiz Şehir Kurma Oyunu Big City Stories Çıkış Tarihi

Hellfire Games tarafından geliştirilen ücretsiz şehir kurma oyunu Big City Stories çıkış tarihi resmi olarak açıklandı.

Resmi olarak Big City Stories PS4 çıkış tarihi açıklandı. Yapımcılar oyun ilgili birde çıkış videosu yayınladılar. Oyunun baş yapımcısı ve firmanın kurucularından Jeff Posey yaptığı açıklamada Big City Stories oyununu 18 aylık sıkı bir çalışma sonucunda ortaya çıkardıklarını,  konsola yeni tür bir oyun getirmek için çalıştıklarını ve şehir kurma, açık dünya ve MMO ögelerini birleştirdiklerini belirtti.

Big City Stories çıkış tarihi

 

Yapımcılar kendilerinin de şehir kurma simülasyon oyunlarının hastası olduklarını vurguladılar. Big City Stories oyununu bundan daha fazlası haline getirmek için çok uğraştıklarını söylüyor. Oyunun üçüncü kişi bakış açısı ile oynandığını daha etkileşimli bir oyun dünyası oluşturduklarını söylüyor. Kurulan şehirlere çok daha iyi bir bakış açışı katabilmek için oyuna bazı sistemleri de eklediklerini söyleyen yapımcılar, bekleme ekranının da olmadığını vurguladılar.

 

Big City Stories çıkış tarihi

 

Yapımcının kendisi Ultima Online oyununun geliştiriciliğinde de bulunduğunu söylüyor. Bir MMO oyununda olması gerekenleri Big City Stories oyununa aktarabildiğini anlatıyor. Playstation 4 konsolu üzerine yeni bir katan yapımcılar bir çok şehir kurma simülasyon oyunlarında olmayan sistemleri oyuna eklediklerini söylediler. Bunlar kurduğunuz şehirlerdeki araçları kullanmaktan, yüksek mühendislik sistemlerine kadar farklı sistemler. Big City Stories çıkış tarihi 23 Ağustos 2016 olarak kesinleşmiş durumda. US PSN’de çıkış yapacak olan oyun diğer platformlar ile ilgili bilgileri de henüz daha aktarılmadı. Gelişmeleri sizlere aktaracağız.

Big City Stories Çıkış Videosu