blank

Uncharted 4 Çevrimiçi Çözünürlük Değeri Açıklandı

Dün haberini de yapmış olduğumuz gibi Uncharted 4: A Thief’s End’in çevrimiçi moduna ait ilk tanıtım fragmanı Paris Games Week fuarında yayınlanmıştı. Bugün ise geliştirici firma olan Naughty Dog yapımın çevrimiçi modunun çözünürlük değeri hakkında konuştu.

Uncharted 4: A Thief’s End PS4 platformunda sunacağı muazzam görsellik ile özellikle dikkat çeken bir yapım haline geldi. Yapımın hikaye modu 1080p/30 fps değerinde çalışacak, zaten daha şuan bile yayınlanan test videolarından yapımın oldukça stabil bir fps değerine sahip olduğunu görebiliyoruz.

Lakin yapımın çevrimiçi modları için durum biraz daha farklı olacak. Naughty Dog’un çevrimiçi modlar için hedefi öncelikli olarak 60 fps’di ve firma bunu daha önce defalarca dile getirmişti. Bu konuda herhangi bir değişiklik söz konusu değilken, maalesef bu fps değerini yakalayabilmek adına yapımın çevrimiçi modu 900p değerinde bir çözünürlüğe sahip olacak. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Naughty Dog; yapımın çevrimiçi modlarında çözünürlükten ziyade hızın daha önemli olduğunu ve bu nedenle böyle bir karar aldıklarını da dile getirdi.

Uncharted 4: A Thief?s End?in çıkış tarihi PS4 platformuna özel 18 Mart 2016 olarak belirlendi.