blank

Unity Oyun Motoru Teknolojisi – Adam Demosu

Unity Oyun Motoru Teknolojisi – Adam Demosu

Özellikle ülkemizde bir hayli yaygın olarak kullanılan Unity oyun motoru teknoloji demosunu tamamladı ve paylaştı.

Resmi olarak paylaşılan bu video ile birlikte Unity oyun motorunun gücünü görebiliyoruz. Tabi ki sürekli bir karşılaştırma içerisinde olunması biraz yanlış gibi. Unreal Engine 4 ve Unity arasındaki çekişme yıllardır devam ediyor. Fakat her iki oyun motorunu da birbirinden ayıran bazı detaylar ve özellikler var. Özellikle Unreal Engine 4 için hasar sistemi gibi oyun sistemi programlanmasının daha kolay olduğu geliştiriciler tarafından söyleniyor. Ayrıca Unity içinde Unreal Engine 4’e göre çok daha kolaylaştırılmış özelliklerinin de olduğunu söyleyenlerde var.

Neyse biz bu tartışmaları bir kenara bırakarak Unity geliştiricileri tarafından hazırlanan o mükemmel teknolojisi demosu Adam için şöyle bir geriye yaslanın ve tadını çıkarın diyoruz. Avrupa Unite konferansında kısa film olarak görücüye çıkan Unity Oyun Motoru Teknolojisi, gerçek zamanlı olarak hazırlandı ve 1440p çözünürlüğünde. Ayrıca gösterimde GTX 980 ekran kartı kullanılarak sunuldu.

Unity takımı bu demoyu Unity 5.4 versiyonu ile hazırlamışlar. Ayrıca yeni gelecek olan program içerisindeki sinematik araçlar ile hazırlanmış. Bunlara ek olarak Unity Oyun Motoru Teknolojisi – Adam Demosu CaronteFX simülasyon yüksek fizik simülasyon aracı ile de desteklendi. Bu aracı da yine geliştiriciler bilirler fakat biz yine de hatırlatalım Unity Asset Store içerisinde bulabilirsiniz. Tabi ki yapım gerçekleştirilirken demo da gerçek zamanlı alan ışıklandırması, volumetric sis araçları, şeffaf gölgelendirme araçları ve hareket bulanıklığı gibi özel araçların geliştirilmesi ile birlikte oluşturulmuş.

Bizlerde şimdi ülkemizde oyun geliştirmek isteyen bütün arkadaşlara Unity ve tabi ki Unreal Engine 4 oyun motorunu öneriyor ve bu programlarda boğulmalarını temenni ediyoruz. Siz içinden çıkmayın ki bizlerinde gururla yazacağı oyunlarımız olsun. Böylece bütün Dünya’da binlerce oyuncunun oynadığı oyunlarımızı gururla tanıtalım diyoruz. Tüm oyun geliştirmek isteyen insanları da bu programları kullanmaya ve öğrenmeye davet ediyoruz. Hadi sadece oynamayalım biraz da bizler geliştirelim diyoruz.

Unity Oyun Motoru Teknolojisi – Adam Demosu