blank

Unity Oyun Motorunun Gücüne Bakın

Bu sene GDC 2016 ile birlikte oyun motorları ciddi şekilde kendilerini ne denli geliştirdiklerini ve teknolojilerinin ilerleyişini bizlerin önüne sermeye devam ediyor. Unreal Engine bu gücü bize kendi motoru ile yapılan oyunları sıraladığı bir video paylaştıktan sonra Unity yakasından da cevap gelmiş gibi gözüküyor.

Unreal Engine oyun motorunun gücünü anlattığı habere buradan ulaşabilirsiniz. GDC 2016 tüm hızıyla sürerken bizlerde yeni çıkacak olan yada yapılmış en iyi teknolojileri görmeye devam ediyoruz. Unity yakası bununla ilgili bir video hazırlamış ve video da “Adam” isimli gerçek zamanlı render edilmiş kısa bir film yapılmış. Ülkemizde en çok rağbet gören oyun motorlarından birisi olan Unity için gelişmeler büyüleyici gözüküyor. Son zamanlarda rakiplerinin yanına iyice sokulan Unity oyun motoru 5.4 betası ile de tüm hızını ve desteklemelerini sürdürüyor.

unity-oyun-motoru-gücü

Ekip tarafından hazırlanan bu kısa film görünen o ki bir seri halinde gelebilir. İlk bölümünü giriş şeklinde yayınlanan bu video da Unity oyun motorunun kuvvetini de açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Unity’s Demo takımı tarafından yapılan bu kısa filmin bir diğer çekiciliği ise oyunların sinematikleri için Unity motorunun gerçekten başarılı bir kolu olduğunun kanıtı.

Oyun dünyasının teknolojileri her geçen gün daha da gelişme gösteriyor gittikçe de büyüyen ve kitlelere yayılan bir aşamada. Oyun geliştirme hayali olanların artık bu işlerden çok uzak olmamaları gerektiğini ve bir kez daha hayaliniz de varsa bir oyun geliştirmek var olan tüm programlar istediğiniz oyunu tam anlamıyla ortaya koyacak seviyede. Sürekli güncellemeler ile de tüm oyun motorları desteklenmekte.

Unity Oyun Motorunun Gücü