blank

Until Dawn Devam Oyunu Üzerinde Çalışılıyor

Supermassive Games tarafından geliştirilen ve Ağustos ayının sonlarında PS4 platformu için özel olarak piyasaya sürülen Until Dawn, gerçekten de oldukça güzel bir başarıya imza atmayı başarmıştı.

Oyunculardan/sitelerden aldığı olumlu puanlar ve yüksek satış başarısı ile Sony’i oldukça sevindiren bu efsanevi interaktif oynanışa sahip yapım, aynı zamanda oyuncuların seçimlerine bağlı yönlenen hikayesi ile de oldukça dikkat çekmişti. Bugün ise Geliştirici ekipten Pete Samuels yapımın geleceği hakkında net açıklamalarda bulundu.

Samuels’in yaptığı bu açıklama; “Kesinlikle beklediğimizden daha iyi sonuçlar elde ettik. Yapım piyasaya sürüldükten bazı mağazalardan gelen haberlere göre, Until Dawn stokları oldukça hızlı tükenmiş ve ellerinde daha fazla kopya bulunmadığı için stok sıkıntısı yaşamışlar. Until Dawn projesi ile sizlere nasıl bir deneyim sunduysak, bundan sonraki projemizde de ister korku, ister başka bir tür olsun, sizlere yine aynı etkiye sahip bir yapım sunacağız. Until Dawn 2 hakkında da konuşmalar gerçekleştiriyoruz fakat Until Dawn’ın devamını hazırlamak kesinlikle kolay değil, ship olduğumuz karakterlerin pek çoğu oyuncular için çoktan öldü! Bizler de bu konuyla ilgili farklı yöntemler arayışı içerisindeyiz ama bunlar hakkında konuşmak için henüz erken.” şeklinde oldu.

Supermassive Games, Until Dawn ile oyunculara gerçekten bugüne kadar görülmemiş türde bir deneyim sunmayı başardı. Umuyoruz ki firma gelecek yeni oyunuyla da bunun çok daha iyisini bizlere yaşatacaktır. Konuyla ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.