blank

Until Dawn Kaç Sayfalık Bir Hikayeye Sahipti ?

Geçtiğimiz ayın sonunda PS4 için piyasaya sürülen Until Dawn’ın etkisi henüz oyuncuların üzerinden yeni yeni geçerken, geliştirici firma yapım hakkında ilginç bir bilgiyi oyuncularla paylaştı.

Gerilim – Hayatta Kalma ve Korku temalarını muazzam bir şekilde bir araya getirmeyi başaran, görselliği ve özellikle oyuncuya sunduğu seçim şanslarının gerçekten bir işe yarıyor olmasıyla dikkat çeken yapım gerçekten türünün en iyi örneği olmayı başarmıştı. Lakin maalesef ortalama olarak 8 – 10 saat uzunluğa sahip oynanış süresi ise oyuncuları gerçekten üzmüştü. Until Dawn’ı henüz oynamamış PS4 sahiplerinin en kısa sürede yapımı oynamalarını şiddetle önermekteyiz ve yapımı bitirdiğiniz zamansa; “Keşke daha yavaş oynasaydım!” diyeceksiniz, buna emin olabilirsiniz.

Bugün ise yapımın senaristlerinin yaptığı açıklamayla birlikte, Until Dawn’ın hikayesinin tam olarak 10.000 sayfadan fazla içeriğe sahip olduğu ortaya çıktı. Gerçekten uzun bir geliştirme sürecinden geçen yapım, daha öncesinde PS3 platformuna özel olarak geliştiriliyordu fakat PS4’ün piyasaya sürülme tarihinin de ortaya çıkmasıyla birlikte firma yapımı yeni nesile sunmak için neredeyse tüm projeyi sıfırdan almak zorunda kalmıştı.

Ayrıca oyunun sonunda gerçekleşen bir kaç sahneden de rahatlıkla anlayabileceğimiz üzere, Until Dawn’ın devam oyunu mutlaka gelecektir diye tahmin ediyoruz.