blank

Vampyr Korku RPG Oyunu

Vampyr Korku RPG Oyunu

Life is Strange oyununu bir çoğumuz biliyor. Son zamanların hikayesi ile bizleri kah ağlatan kah sevindiren yegane oyunlardan bir tanesi olmuştu. Hatta seçtiğimiz sonuçları değiştire değiştire bir kaç kez daha oyunu oynadık. İşte o oyunun yapımcıları yeni bir oyun üzerinde çalışıyorlardı ve geçtiğimiz sene Vampyr korku RPG oyunu yaptıklarını duyurmuşlardı.

Uzun bir aradan sonra oyunun görselleri paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntüleri bizleri adeta mest etti. Müthiş bir atmosfer gözüküyor. Konu zaten herkes tarafından sevilen bir konu, Vampirler. Ana karakterimiz bir vampir. 1918 Lonra’sında geçecek olan oyunun yine müthiş bir hikaye sunacağı. Dönemin yapısı ile de kaynaşarak eşsir bir vampir deneyimini bize yaşatacağı aşikar. Bu sürükleyici korku temalı aksiyon RPG oyunu Vampyr Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştiriliyor. 1. Dünya Savaşı bir yandayken bizlerde Dr. Jonathan Reid isimli bir karakteri yöneteceğiz. Londra sokaklarındaki insanların korkulu rüyası olacağız. Aslında biz diğerlerinden çok farklıyız. Vampir olmamıza rağmen insanlar tarafından da iyi bir doktor olarak biliniyoruz. Tabi ki kimse bizim Vampir olduğumuzu bilmiyor. Karakterimiz Hipokrat Yemini etmiş bir doktor olduğundan dolayı aslında kişilik bozuklukları da yaşıyoruz. İçimizde var olan bu kana susamış acımasız canavarı da bastırmaya çalışıyoruz fakat iş kontrolden çıkmış gibi gözüküyor.

Londra’da İspanyol Gribi adlı bir hastalık kol gezmekte ve aslında bizde bir doktor olarak insanlara bu konuda yardım etmekte ve şifayı aramaktayız. Fakat içimizdeki bu kan susuzluğunu kontrol etmek, doğalımızı korumak, içimizdeki o şiddet duygusunu bastırmak, ölümcül bir avcı olduğumuzu tamamen yok saymakta imkansız olacak.

Oyun müthiş bir atmosfere sahip, yapımcılarında geçmiş işlerine bakarak hikaye odaklı son derece harika oyunlar yaptığını da bildiğimiz için bu oyunda kesinlikle oynanması gereken oyunlar arasında yerini muhakkak alacaktır. Müthiş bir ikilem arasında kalacağız. Hipokrat Yemini etmiş bir Doktor olarak insanlara yardım mı edeceğiz ? Yoksa onları öldürecek miyiz ?

Vampyr Korku RPG Oyunu Ekran Görüntüleri