blank

Vampyr Yeni Fragman – E3 2016

Vampyr Yeni Fragman – E3 2016

Life is Strange ve Remember Me oyunlarıyla tanıdığımız Dontnod tarafından geliştirilen Vampyr’in E3 2016 videosu fuar öncesinden sızdırıldı. Daha öncesinde sizlere oyunu tanıtmıştık ve kendisinin bir korku RPG oyunu olduğunu söylemiştik.

Jonathan Reid adındaki İspanyol gribi kapan bir karakteri yöneteceğimiz oyunda hayatta kalmak için kana ihtiyacımız olacak ve hangi insanın menüde olacağına biz karar vereceğiz. Vampir  ve insan kişiliklerimiz arasında sürekli bir ikilem yaşayacağız. Doktor olduğumuz halde insanlara yardım etmek için ettiğimiz yeminin yanında içimizdeki canavarı da yöneteceğiz. RPG olarak karşımıza çıkacak ve sonuçlarına katlanmamız gereken kararlar vereceğimiz oyun 1918 yıllarında Londra’da geçecek. Doktorumuz yayımlanan fragmanda içindeki açlıktan bahsediyor. ?Birkaç dostum ve sonsuz seçeneğim var. Bu bir savaş ve ben hayatta kalmak için savaşmak zorundayım. Hayatım uyanıkken görülen bir kabus gibi. Dönüştüğüm şey olmayı ben seçmedim fakat aldığım canları ben seçebilirim.? gibi bir konuşma yapıyor.

Tıpkı yukarıdaki haberimizde de sizlere aktarmıştık karakterimiz aslında Vampir olmayı isteyen birisi değil fakat seçimlerini kendi yapacağını söylemesi de bize aslında özünde insanlara yardım edeceğimiz, insanların bu veba dönemini atlatması için elimizden geleni yapacağımız ancak Vampir olduğumuzdan dolayı da hayatta kalabilmek için yapmamız gereken seçimi de yapacağımız belli oluyor. Ekran görüntüleri ve videodan gördüğümüz kadarıyla da oldukça güçlü bir atmosfer sunacağını beklediğimiz Vampyr geliştirici ekip tarafından oyunculara bir güvende veriyor. Çünkü yapılan diğer oyunlara baktığında oyuncular, sağlam bir senaryo ve güzel bir atmosfer görüyorlar ki bu oyundan da aynısını beklemek hiçte haksız olmaz.

Oyun motoru olarak Unreal Engine 4 kullanılacak olan Vampyr çıkış tarihi ise tam olarak kesin belli değil fakat 2017 yılında PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

Vampyr Yeni Fragman – E3 2016