blank

War Thunder 1.51 Cold Steel Güncellemesi Detayları

Yapımcılar sadık bir War Thunder oyuncu kitlesini yakaladıktan sonra uzun süredir oyunlarına yenilikler ekliyor sürekli geliştirmeye de devam ediyorlar.

War Thunder için yayınlanmış olan en büyük güncellemelerden bir tanesi ise bu gün itibari ile sunucularda aktif oynanabilir hale geldi. War Thunder oyuncularının bulacakları; 28 yeni araç, yeniden modellemeler, uçuş modeli değişiklikleri, yeni bir oyun modu, hata düzeltmeleri ve güncellemeye adını veren yeni bir harita eklendi. Yeni eklenen harita ise Finlandiya olarak duyuruldu.

War Thunder 1.51 Cold Steel Güncellemesi Detayları

War Thunder Finlandiya Haritası

Finlandiya haritası yapımcılar için bir ilk olmuş durumda. İlk kez kış temasını oyuna eklemiş bulunuyorlar ve bu tema ile birlikte bir çok modellemeyi de ilk kez yaptılar. Finlandiya haritası oyunculara gerçek bir kış atmosferinin keyfini verecek gözüküyor. Kalın kar tabakası, buzlu su ve donmuş bir yer olarak tasarlanmış durumda. Oyuncular için gerçek bir kış atmosferi hissi verecek. Gerçek bir konuma dayanan Finlandiya haritasında, kuzeyin soğuğunda gerçekleşen çarpışmaları artık yeniden canlandıra bileceğiz.

Yeni Tanklar

Ayrıca oyuna 3 en üst seviye kara aracı eklendi. Her kara aracı ülkesi için bir tane. Almanya, rakipsiz Leopard 1 aracına kavuştu. Bundeswehr?in savaştan sonraki ilk tam bağımsız tank projesi. Bu sırada ABD için güçlü bir 105 mm topa sahip M60 tankı eklenecek. Bu ana muharebe tankları tamamiyle yeni bir mekaniğe sahip, kavlama etkisiyle içeriden daha fazla hasar verecek olan HEATFS ve HESH mermilerine sahip olacaklar. Bu iki tanka karşılık Sovyet ağacı sevenlere ise Kızıl Ordunun kırk yıl hizmetinde kalmış T-10M ağır tankını Sovyet ağacına eklenecek bir diğer tank. Bu sırada Alman zırhlı ağacı ilk çok taretli tankına da kavuşuyor: Norveç operasyonlarında kullanılan Neubaufahrzeug. Elbette bunlar bu güncellemede ile yeniliklerin tamamı bu kadar değil. Bir çok premium ve normal araç oyuna eklenecek.

Yeni Uçaklar

Hava araçları sevenler de hayal kırıklığı yaşamayacaklar. Bütün ülkeleri yeni uçak eklemeleri yapılmış bu güncelleme ile. Güzel ve güçlü Hurricane Mk IV?ten toplarla donatılmış Helldiver?a? Japon ağacı seven oyuncular yüksek irtifa avcısı J2M5?e kavuştular. Almanlar ele geçirilmiş bir IL-2 modeline ve Sovyet pilotlar ise bir kaç yeni premium araca kavuşacaklar.

 

Bunların dışında tamamen yeni bir oyun modunu da War Thunder oyununa eklenmiş oldu. Bu modun ismi “Enduring Confrontation (Sürekli Çarpışmalar)” Bu mod bize uzun savaş tecrübeleri yaşatacak, sonsuz yeniden doğma sayısı ile savaştaki hırsınızı test edebileceğiz. Bu uzun süren savaşları sadece en güçlü olan kazanacak, diğerleri ise acı sondan kaçamayacak. Bu oyun modu, oyun için gerçekten çok önemli ve yapımcıların geliştireği bir mod. Bu yüzden bu konudaki her geri dönüşü değerlendirmeyi düşünüyorlar.

Bahsettiğimiz bütün bu değişikliklerin yani sıra bir çok uçuş ve hasar modeli değişikliği ve bir çok hata düzeltmesi de yapılmış durumda. Oyunu maksimum potansiyeline çıkarmak için yapımcılar ellerinden geleni yapıyor ve sadık olan War Thunder oyuncularına oyunu en iyi hale getirmeye çalışıyorlar.