blank

War Thunder Yeni Filo Formatı Güncelleme Detayları

War Thunder için yayınlanan en büyük güncelleme bu güne kadar yakın zamanda çıkan Cold Steel güncellemesi idi. Sizlere bu güncellemenin tüm detaylarını aşağıdaki linkte verdiğimiz haberde anlatmıştık.

War Thunder Cold Steel Tüm Güncelleme Detayları

War Thunder Yeni Filo Formatı

Şimdi ise War Thunder sadık oyuncuları için oyunda değişiklikler yapmaya sevenlerini sevindirmeye ve oyunları yenilemeye devam ettiklerini gösteren bir değişikliğe daha imza attı. War Thunder bu güncelleme ile yeni filo formatına kavuştu.

Gelecek güncellemelerin birinde War Thunder?a yeni bir filo türü eklenecek: ? Drill Squadrons (Alıştırma Filoları) ?. Artık istediğiniz zaman kendi filonuzu kurabilir Filo Komutanı olabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz filoyu hemen kurabilir ve arkadaşlarınızı bir takım altında kolayca toplayabilirsiniz ve turnuvalara katılabilirsiniz.

Alıştırma filoları çok daha ucuza (250 Altın Kartal + 10 000 Gümüş Aslan) kurulabilecekler, ancak bazı özellikleri kısıtlanacak:

  • Alıştırma Filolarında yalnızca komutan, subay ve çaylak rolleri olacak, vekil komutan bulunmayacak. Komutan bu sebepten ötürü kendi görevini başka hiç kimseye devredemeyecek, görevini bırakabilmesi için filoyu dağıtması yada normal filo olarak yükseltmesi gerekecek.
  • Alıştırma Filoları yalnızca 10 üyeye ve 20 adet bekleyen başvuruya sahip olabilirler, daha fazlasına izin verilmez.
  • Alıştırma Filoları bir tanıma sahip olamazlar, yalnızca isimleri, etiketleri ve mottoları olabilir.
  • Alıştırma Filolarının etiketlerinin gösterim biçimi değiştirilemez.
  • Bir Alıştırma Filosu, 2,250 Altın Kartal karşılığı menüden her zaman tam bir Filo olarak yükseltilebilir.

war-thunder-yeni-filo-formatı-güncelleme-son-detaylar

 

 

Son büyük güncelleme 1.51 ?Cold Steel? ile birlikte filo rollerinde ve unvanlarında bazı değişiklikler olmuştu bunları hatırlatmakta fayda var;

  • Artık bütün yeni filolar yalnızca bir adet komutana (filo lideri) sahip olabilecek.
  • Komutanlar en fazla bir adet Vekil Komutan atayabilirler.
  • Vekil Komutanların normal Komutanlar ile hiç bir yetki farkı yok ancak Vekil Komutanlar filoları dağıtamazlar ve asıl komutanı değiştiremezler. Ayrıca kendi rollerini de değiştirme yetkisine sahip değiller.
  • Komutan filoyu terk ederse Vekil Komutan otomatik olarak onun yerine geçer ve Filo Lideri olur. Eğer hiç kimse Vekil olarak atanmamış ise Komutan filoyu terk edemez.

Eğer bir filo değişikliklerden önce zaten birden fazla komutana sahipse, yeni atanan Vekil Komutanın filo lideri olabilmesi için önceden atanmış olan diğer tüm normal komutanların filoyu terk etmesi gerekmektedir. Yeni kurulan bütün filolar bu değişikliklerden etkilenecektir.