blank

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası Başlıyor

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası Başlıyor

Yenilenmiş takvim, etkinlikler ve çok daha fazlası, en iyi World of Tanks takımı olma mücadelesini kızıştıracak. Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası, WGL Gold 2016-2017 etkinliği için hazırlıkları tamamladı. Favori takımlarınız şampiyonluk için yarışırken heyecan dolu yepyeni bir sezona hazır mısınız?

Bu yıl WGL Gold turnuvasının birinci sezonu 12 takımla başlasa da ikinci sezon 8 takımla devam edecek.  Alınan bu kararın turnuvanın genel yapısını iyileştirmeye yönelik olduğu ve takımlara profesyonel ligde yerlerini sağlamlaştırmaları için yeterli kaynakların sağlanmasına yardım edeceği belirtiliyor.

Turnuvanın Gold ayağını 8 takıma indirgeyerek tüm takımların potansiyelini maksimum seviyeye taşımayı hedefliyoruz”, diyen Wargaming e-spor direktörü Mohammad Fadl sözlerini, “Profesyonel bir e-spor takımı kurmak ciddi bir gayret ve ekspertiz gerektiriyor. Wargaming olarak turnuvaya katılan her takıma baştan sona kadar destek olmak konusunda çok hassasız. Bizler onlar için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz ki onlar da en iyi yaptıkları şey olan oyunculuk dışında başka şeylerle uğraşmak zorunda kalmasınlar,“ şeklinde tamamladı.

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası Başlıyor

WGL Gold turnuvası progamer ve e-spor fanlarına daha sağlam içerik sunabilmek için takvimini ve off-season sürecini değiştirdi. Birinci sezon Ağustos Ekim arası oynanırken, merakla beklenen kıtalararası kapışmalar Kasım-Aralık arası gerçekleşecek. Nihayet ikinci sezon Ocak-Mayıs arası düzenleniyor olacak.

İki global Rumble turnuvası, dünyanın dört bir yanından profesyonel takımları karşı karşıya getirerek farklı taktikler ve oynanışlar görmelerine yardımcı olacak.

Wargaming.net Ligi organizatörleri nerede olursanız olun size daha fazla aksiyon ve heyecan deneyimletmek için var gücüyle çalışmaya devam edecek. Er meydanlarında görüşmek üzere.

Wargaming.net Ligi ile ilgili daha fazla bilgi için http://eu.wgleague.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası

Wargaming.net Ligi Nedir?

2013’te startı verilen Wargaming.net Ligi, Wargaming’in profesyonel e-spor ligidir. Şirketin ana ürünlerinden birini e-spor platformunda sunar ve tüm yıl boyunca birinci sınıf organizasyonlarla devam eder. Profesyonel ve hevesli oyunculara birbirleriyle yarışmak ve sınırlarının ötesine geçmek için bir fırsat sunan Wargaming.net Ligi, sürekli gelişmekte olan dünya çapındaki hedef kitlesinin de rekabetçi oyun içeriğine anında erişmesine olanak tanır.

Lig, e-sporu büyük ölçekli organizasyonlar ve sağladığı premium içerik aracılığıyla tanıtarak oyuncular ve ziyaretçiler arasındaki popülerliğini arttırmaya yöneliktir. Devasa ödül havuzu ve üstün kalitedeki profesyonel oyun turnuvaları canlı olarak milyonlarca izleyiciye sunulur. Bunlara ilaveten ligin erişilebilir yapısı yeni takımları cezbederek oyunun hedef kitlesinin global çapta gelişimine katkıda bulunur. Nihai amaç ise e-sporu profesyonel bir spora dönüştürebilmektir.

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası Başlıyor

Oyuncu destekli bir girişimden dünya çapında bir organizasyona evrilen Wargaming.netLigi, hedef kitlesini ilk sıraya koymakta ve pro-gamerlar ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarına göre geliştirilmektedir. Format ve kurallar profesyonel oyuncuların desteği ile sürekli değiştirilip iyileştirilir.

Wargaming.net Ligi’nin alt yapısı istekli oyuncular için profesyonel oyunculuğa doğru uzanan bir ilerleme ortamı sunar. Altın, Gümüş ve Bronz olarak üç kategorisi bulunan ligde yetenekli oyuncular pro-gaming dünyasında yer almanın yanı sıra e-spor kariyerlerinin zirvesine ulaşabilecekleri bir platformun parçası olabilirler.

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası

Wargaming.net Ligi 2016–2017 Sezonu Gold Turnuvası Başlıyor