blank

Witcher 3 Güncel Satış Gelirleri Açıklandı

Witcher 3 Güncel Satış Gelirleri Açıklandı

Witcher’ın geliştiricisi CD Projekt Red, firmanın 2016 yılının ilk yarısındaki mali açıdan gelirlerini açıkladı. Bütün oyuncuların tahmin edebileceği gibi The Witcher 3, firmanın en çok mali getiri sağladığı yapımı oldu.

Polonya şirketi CD Projekt Red, açıkladığı Witcher 3 Güncel Satış Gelirleri 2016 yılının ilk yarısında 319 Milyon Polonya Zlotisi (82,7 Milyon $) gelire sahip oldu. Bu gelirin içerisindeki 135 Milyon Polonya Zlotisi (35 Milyon $) yapımlardan elde edilen kâr olarak verilere geçiyor. Bu verileri geçen yıl ile kıyasladığımızda oldukça az olarak göze çarpıyor. CD Projekt Red firması geçen yılın ilk yarısında 512,7 Milyon Polonya Zlotisi (133 Milyon $) gelir elde etmeyi başarmış ve 236 Milyon Polonya Zlotisi’de (61,2 Milyon $) kâr çıkarmayı başarmıştı. Tabii geçen sene önceki senelere nazaran çok daha yüksek gelir elde edilmesinin en büyük sebebi Witcher 3‘ün çıkış yılı olmasıydı.

 

Witcher 3 Güncel Satış Gelirleri Açıklandı

 

CD Projekt Red ekibinden gelen bilgilere göre belirttiğimiz gibi en çok gelir The Witcher 3’den elde edilmiş durumda. Şimdilik Witcher 3’den elde edilen kâr payı ile ilgili bir rakam belirtilmese de CD Projekt Red; “Bizim bu dönemde elde ettiğimiz gelirin büyük payında Witcher 3 ve Blood & Wine DLC’si var” açıklaması ile en büyük payın Witcher 3 ve DLC’lerinden geldiğini belirtiyor.

CD Projekt Red’in büyük gelir beklediği ve Witcher serisi hayranlarına hitap eden biri oyunu daha olacak. İsmi Gwent: The Witcher 3 Card Game olan yapımın tam çıkış tarihi belli olmasa da bu yıl içerisinde çıkışını gerçekleştirmesi bekleniyor. Beta tarihi ise Ekim olarak belirlendi. Oyunun resmi çıkışı ile birlikte ücretsiz olarak oyunculara sunulacağını hatırlatalım.