blank

Woolfe İsim Hakları Satın Alındı

Woolfe: The Red Hood Diaries, GRIN isimli bağımsız yapımcı ekip tarafından geliştirilmiş bir Platform – Macera oyunuydu. Bundan kısa bir süre önce yeterli satış rakamına ulaşamadığı için ciddi anlamda maddi problem yaşayan firma yapımı tamamlayamamış ve projeyi iptal etmişti.

Son zamanlarda moda olan sezon sistemiyle ilerlemeyi hedefleyen yapımın devam oyununu bekleyen kullanıcılar ise bu habere gerçekten üzülmüşlerdi. Firmanın yaşadığı maddi sıkıntıların başında yapımın sahip olduğu üç boyutlu oyun dünyası ve mekanikler geliyordu. Başta bu şekilde düşünülmemiş olsa da oyuncuların istekleri üzerine bu yolda ilerleme kararı alan firma, daha sonrasında ise oldukça pişman olmuştu.

Bugün ise yapımın kaderi hakkında oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Rebellion isimli firma (aynı zamanda Sniper Elite serisinin geliştiricisi) yapımın isim haklarını satın aldığını açıkladı. Firma aynı zamanda Woolfe: The Red Hood Diaries’in dağıtımını da üstlenmişti. Bu durum yapımın hayranlarını her ne kadar sevindirmiş olsa da henüz yapımın devam edip etmeyeceği maalesef ki belli değil. Rebellion satın alma işleminin yeni gerçekleştiğini ve şuan için bu isim ile ne yapacaklarına karar vermediğini açıkladı.

İlerleyen günlerde konuyla ilgili daha detaylı bir açıklama mutlaka gelecektir ve bu sayede yapımın kaderi de belli olmuş olacak. Konuyla ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.