blank

Xbox “Call of Duty’i PlayStation’da Kalacak”

Xbox patronu Phil Spencer, Microsoft Activision Blizzard’ı satın alarak ilerlemeye devam ederken, ikonik FPS serisini PlayStation’da tutma planlarını açıkladı.


Microsoft, Activision Blizzard‘ yi satın alma planlarını açıkladığı için Call of Duty PlayStation konsollarında kalmaya devam edecek mi? Oyuncuların oyunun Xbox’a özel hale gelmesiyle ilgili endişelerini ele alan yeni bir tweet’te Phil Spencer, temelde ‘Endişelenmeyin, COD hiçbir yere gitmiyor’ dedi.

Sony tarafından dün (20 Ocak 2022) yayınlanan ve PlayStation platform sahibinin Microsoft’un PlayStation ile mevcut “sözleşme anlaşmalarına” uymasını beklediğini söylediği resmi bir açıklamanın ardından Phil Spencer, Microsoft’un “ilişkisine” değer verdiğine dair güvencesini tweetledi. Sony ve bunun “[şirketin] Call of Duty’yi PlayStation’da tutma arzusu” olduğunu söyledi.Spencer bir tweet’te ” Bu hafta Sony’deki liderlerle iyi görüşmeler yaptık . Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm anlaşmaları yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma arzumuzu doğruladım. Sony, sektörümüzün önemli bir parçası ve ilişkimize değer veriyoruz.”

Buradaki ifade ilginçtir; Spencer belirli oyunlara ve hatta zaman çizelgelerine bağlı değildir. Warzone’un platformda kaldığını görebiliriz – Microsoft daha önce mevcut toplulukları bölmek istemediğini söylemişti ve yeni Call of Duty oyunları Xbox’a özel olabilir.