blank

Xbox Live Her Geçen Gün Kan Kaybediyor

Xbox Live Her Geçen Gün Kan Kaybediyor

Microsoft’un Xbox konsollarında kullandığı online sistemi Xbox Live her geçen gün kan ve oyuncu kaybetmeye devam ediyor. Aslında oldukça sevilen ve çok fazla oyuncu kitlesi bulunan Xbox, bazı sebeplerden dolayı oyuncu kaybetmeye devam ediyor.

Microsoft, son dönemlerde getirdiği yeni özelliklerle birlikte birçok oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi başarmıştı. Özellikle EA oyunlarının erkenden deneyimleme, geriye uyumluluk, xbox one oyunlarını pc’de veya PC oyunlarını Xbox One’da oynama gibi özellikleriyle Playstation’ın bir adım ötesinde olan Xbox, oyuncuları kendisine bağlamış ve büyük bir artış yaşamıştı.

Xbox Live

2016 yılı içerisinde 39 milyon kullanıcıdan 49 milyon kullanıcıya hızlı bir yükseliş yaşayan Xbox platformu, 2016 mali yılının sonunda bu rakamı doğrulamıştı. 2017 mali yılında ise tam tersi bir durumla karşılaşıyoruz çünkü Xbox Live platformu yaklaşık 2 milyon kullanıcı kaybederek 47 milyon kişiye düşmüş durumda. Özellikle Xbox platformunun oyun fiyatları ve Xbox Live Gold’un PSN platformuna göre pahalı olması bunların etkenlerinden olabilir. Tabi bu düşüşü Microsoft’un politikalarına da bağlayabiliriz. Bu politikalardan birisi, uzun süre kullanılmayan hesapların silinmesi durumu. Belki de Playstation 4 Pro’nun çıkışını bekleyen oyuncular taraf değiştirmiş de olabilir. Tam olarak bilemiyoruz ama Microsoft’un bu düşüşe bir dur demesi gerekiyor. Yoksa bu şekilde Playstation 4 karşısında büyük yaralar alabilir.