blank

Yakuza 0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yakuza 0 Çıkış Tarihi Belli Oldu

SEGA, Mart ayının sonlarında yaptığı açıklamayla Yakuza 0’ın Batıya 2017’nin başlarında geleceğini bildirmişti. Yaptığı yeni duyuruyla birlikte Yakuza 0 Çıkış Tarihi Belli Oldu.

Yakuza 0 oyunu Kazuma Kiryu karakterinin hikayesinin derinlerine gidiyor ve temel olarak da konuyu buradan alıyor diyebiliriz. Dragon of Dojima ve Goro Majima’nın yükselişinden önce kendisi Mad Dog of Shimano olarak biliniyordu. Yaptığı flörtleri, uyuşturucu işleri, dansları ile de Japonya’nın tekin olmayan bölgelerinin insanıydı.

Yakuza 0 Çıkış Tarihi

Yakuza 0 Hikayesi

Aralık 1988 Tokyo’da Kiryu’nun asıl hikayesi başlar. Yanlış bir haraç toplama sonrasında olaylar gelişir ve kendisi artık Yakuza’nın bir suç elemanlarının arasındadır. Ayrıca yaptıkları ile Yakuza camiasında sürekli bir yükseliştedir. Artık Kiryu babası figürü olan Shintaro Kazama’nın itibarını kurtarmak zorundadır. Kiryu onurunu yeniden kazanmalı ve bunu yapmak içinde hiç bir şeyden çekinmemelidir. Bu sırada Goro Majima ise Yakuza’dan kovulmuştur. Osaka da zamanını geçirmektedir ancak tek istediği Yakuza’ya geri dönebilmek ve kendini bir şekilde kabul ettirmektir. Artık patronlardan dönüşü olmayan imkansız görevleri yapmaya bile hazır olduğunu söylemekte ve elinden geleni yapmaktadır. Yaptığı hatalar yüzünden dönüşü olmayan bir yola girmiştir.

Yakuza 0 çıkış tarihi belli oldu demiştik. Hali hazırda Yakuza 0 12 Mart 2015 tarihinde Japonya’da PlayStation 3 ve PlayStation 4 için çıkış yapmıştı.

Yakuza 0 çıkış tarihi 24 Ocak 2017 tarihinde Amerika ve Avrupa’da PlayStation 4 için kesinleşti.

Yakuza 0 Ekran Görüntüleri

Yakuza 0 Oynanış Videosu